Budapest Honvéd FC - Mezőkövesd Zsóry FC 1-2 (0-2)

Budapest Honvéd FC: Kemenes - Ikenne-King, Ignjatovic, Alcibiade, Baráth (Fejes 46') - Godoy, Hidi (Portilla, 70'), Ihrig-Farkas (Holender, 55'), Mancini (Vécsei, 46') - Vernes (Traore 69'), Youla

Vezetőedző: Pietro Vierchowod

Mezőkövesd Zsóry FC: Kunsági - Hegedűs, Izing, Szeles, Búrány - Tajthy, Takács - Baracskai (George, 46'), Kulcsár, Balajti (Molnár, 46') - Máté (Márkus, 46')

Vezetőedző: Tóth László

Gólszerző: Máté (15', 0-1), Balajti (33', 0-2), Youla (68', 1-2)

A jövő hétvégi bajnoki nyitány előtti utolsó felkészülési mérkőzésünkön az NB I-től az előző szezon végén búcsúzó Mezőkövesdet fogadjuk a Bozsik Stadionban. Nagy Gergő kisebb sérülése miatt biztosan kihagyja a mai találkozót, hogy jövő héten már a szakmai stáb rendelkezésére állhasson, valamint Abdul-Kader Keita is sérüléssel bajlódik.

1. perc: A kék szerelésben játszó vendégek részéről Kulcsár indította útjára a labdát.

4. perc: Godoy tüzelt 22 méterről, középről, Kunsági bravúrral ütötte szögletre a léc alá tartó labdát.

6. perc: Balajti ügyesen lépte át a játékszert, Máté pedig a tizenhatos vonaláról a keresztlécre ívelt.

10. perc: Godoy külsővel indította a bal oldalon Youlát, aki egy szép csel után keresztbe lőtte el a labdát a kapu előtt.

15. perc: Máté vezetgette a labdát a bal oldalon, majd elindult befelé, és miután senki sem támadta, 18 méterről a bal alsó sarokba csavart. 0-1!

18. perc: Ihrig-Farkas emelése fél méterrel a kapu fölött hagyta el a játékteret.

22. perc: Kitört az ivószünet.

25. perc: Youla visszagurítása után Ihrig-Farkas lőtt 10 méterről, Kunsági magabiztosan védett a jobb alsó saroknál.

33. perc: A vendégek két-három passzal szétzilálták a védelmünket, a jobb oldalról érkező beadás után pedig Balajti két méterről bombázott a kapunk jobb oldalába. 0-2!

38. perc: Tajthy kapott sárga lapot.

45. perc: Véget ért az első félidő. Többet birtokoljuk ugyan a labdát, de egyelőre pontatlanul és néha figyelmetlenül játszunk. A vendégek kontráiban mindig benne van a gólveszély, és két alkalommal már ennél is tovább jutottak.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés, Baráth helyett Fejes érkezett a második félidőre, Mancinit pedig Vécsei váltotta. A vendégek is több helyen változtattak: pályán van már Márkus, Molnár és George is.

48. perc: Youla lőtt hatalmas ziccerben Kunságiba, ráadásul lesről.

55. perc: Ihrig-Farkas helyett Holender a mieinknél.

60. perc: Godoy elé került a labda a tizenhatoson belül, tolt egyet rajta, majd 10 méterről a kivetődő Kunságiba bombázta a ziccert.

62. perc: Ezúttal Youla előtt adódott hatalmas lehetőség, de lövése egy mezőkövesdi védőn felpattanva szögletre vágódott.

65. perc: Alcibiade fél percen belül két vendégbombába is beleállt, mindkét mentésre nagy szükségünk volt.

68. perc: Na végre! Vernes a tizenhatos bal sarkának közeléből tökéletesen ívelt be egy szabadrúgást, a berobbanó Youla pedig szépen fejelte át a labdát a hosszú sarokba! 1-2!

69. perc: Ricsi a gólpassz után pihenőt kapott, Traore érkezett a helyére.

70. perc: Újabb csere: Hidi helyett a spanyol próbajátékos, Portilla a pályán.

73. perc: Youla a tizenhatos vonaláról eresztett meg egy hatalmas lövést, a labda néhány centivel kerülte el a bal felső sarkot.

75. perc: Youla ezúttal Vécseit szolgálta ki, válogatott játékosunk 16 méteres lövése végül szögletre pattant.

80. perc: Youla most is pontos labdát adott Vécseinek, Bálintot pedig pontosan a tizenhatos vonalánál felborították. Alcibiade szabadrúgása után a labda egy mezőkövesdi védő lábáról került szögletre.

85. perc: Traore kapott sárga lapot reklamálásért.

90. perc: Véget ért a mérkőzés. A második félidőben valamivel jobb teljesítményt nyújtottunk, azonban az egyenlítés már nem sikerült.

Deleted video - kattintson a lejátszáshoz!