Bp. Honvéd – Szeged 2011   1-0 (0-0)

Bozsik Stadion, 500 néző, vezette: Erdős József

Gól: Jelena.

Bp. Honvéd: Kemenes (Nagy S.) – Lovrics, Baráth (Ignjatovics), Bobál D. – King, Nagy G. (Gazdag), Hidi (Kamber), Vasziljevics (Holender), Hajdú (Szilágyi) – Youla (Jelena), Vernes (Prosser).

Véget ért a műfüves korszak, hétfőtől füvön edzett a csapat, így a mai mérkőzést is a füves edzőpályán rendezték. A sérültek névsora szerencsére nem hosszú, Dark, Botka és Eppel a pálya széléről figyelte a többieket. A védelem baloldalán Hajdú Ádám személyében egy próbajátékos is szerepelt. Hétköznap és a borongós idő ellenére szép számban látogattak ki a szurkolók a meccsre.

Az első félidőben a mezőnymunka dominált, a kapuk nem nagyon forogtak veszélyben. Kemenes szép védése és Vasziljevics kapufája jelentette a legnagyobb izgalmat. Szünetben 6 helyen cserélt Marco Rossi. Nagy Gergő, Hidi,, Vasziljevics, Vernes, Baráth, és Kemenes helyett Gazdag, Kamber, Holender, Prosser, Ignjatovics és Nagy Sándor állt be.

A 2. félidőben többet támadtunk, a szegediek ritkán kerültek a kapunk elé, ha viszont odakerültek akkor veszélyesek voltak. A 60. percben 2 újabb cserét hajtottunk végre, a próbajátékon lévő Hajdú helyére Szilágyi állt be, Youlát pedig a fiatal Jelena váltotta. A cserék után nem sokkal Prosser beadását Kamber fejelte a felsőlécre. A 70. percben megszületett a mérkőzés egyetlen gólja. Kamber ezúttal az előkészítésben jeleskedett, balról belőtt labdáját Jelena egyből, 14 méterről a bal alsó sarokba lőtte, 1-0. Néhány perc múlva kis híján egyenlítettek a szegediek, szerencsénkre a kapufa Nagy Sándor segítségére sietett.

A meccs után Marco Rossi a következőket mondta a látottakról: - Nem játszottunk jól, lassúak voltunk. Ennek az az oka, hogy csak 3. napja edzünk füvön. Az a legfontosabb, hogy senki sem sérült meg.

A Bozsik Stadion bontásának újabb fázisa - kattintson a lejátszáshoz!