U16: László Dávid mesterhármasával

Illés Akadémia - Bp. Honvéd-MFA 1-3

2017-09-07 10:57:23

Két győzelem után mentünk Szombathelyre, az Illés Akadémiára. Az első fordulóbeli 4-0-ás győzelem a Népligetben a Fradi ellen, megadta az alaphangulatot és bár a Vidi elleni mérkőzésen időnként akadozott a gépezet, sikerült 2-1-re legyőzni az újoncot. Várakozással tekintettünk tehát az Illés Akadémia elleni mérkőzés elé, amely végül felül múlta azt, amit vártunk.

Az első játékrészben nem esett gól, így 0-0-val vonultak pihenőre a csapatok. A második félidő elején László Dávid találatával szereztünk vezetést, amelyet hamarosan még kettő követett, így Dávid 24 perc alatt (51', 54', 75') "MESTERHÁRMAS"-t rúgott, amivel a csapat el is döntötte a mérkőzést. Szalay Szabolcs gólja csak szépségtapasz volt a hazaiaknak.

Együttesük, 3 mérkőzésből szerezett 3 győzelmével, 9 ponttal és 9-2-es gólkülönbséggel vezeti az U16-os tabellát. Szombaton a 4. fordulóban, a DVSC látogat a Bozsik Stadionba.

Illés Akadémia - Bp. Honvéd-MFA 1-3 (0-0)

Szombathely, Illés Akadémia, füves edzőpálya, vezette: Molnár Zsolt (Marton F., Gróf L.)

Gólszerzők: László Dávid (51., 0-1), László Dávid (54., 0-2), László Dávid (75., 0-3), Szalay Szabolcs (79.,1-3)

Bp. Honvéd-MFA: Dúzs - Buna, Horváth M., Földesi, Csányi - Kovács Dávid (Bónus 72.) - Kovács Dominik, Katona (Eördögh 46.) - Bocskay (Kocsis Dominik 72.), Molnár R. (Fazekas 80.), László D. (Pogonyi 80.)

Edző: Farkas Tibor