Sajtótájékoztató

Erik van der Meer: Sajnos nem jött a gól.

2017-10-01 11:22:58

Erik van der Meer: Jól kezdtük a mérkőzést, irányítottunk, voltak helyzeteink, ezeket sajnos nem rúgtuk be. Aztán ahogy az elmúlt mérkőzéseinken, sajnos megint jött az elején a gól egy rossz védekezés miatt. Ezután is jól játszottunk, építkeztünk, de kihagytuk a tizenegyest. Ezután mondtam is a segítőmnek, hogy ez bizony nagyon nehéz mérkőzés lesz. Sajnos be is igazolódott. A félidőben viszont azt mondtam a játékosaimnak, hogy csak így tovább! Menjünk és csináljuk, mert előbb-utóbb jönni fog a gól. Ez a gól sajnos nem jött, hanem egy számukra már megszokottá vált emberi mulasztás érkezett, ugyanis a Vasas a második gólját egy jól látható leshelyzetből rúgta. Az utóbbi időben ezek a hibák sajnos jelentősen befolyásolták az eredményességünket. Nem ezzel szeretném magyarázni a vereséget, de 2–0 után már sokkal nehezebb dolgunk volt. Ezután a védelemből cseréltem, kockáztattunk és megpróbáltuk megfordítani a mérkőzést, de nem sikerült.

Michael Oenning: Amennyiben a mérkőzés előtt valaki azt mondja nekem, hogy négy gólt lövünk a Honvédnak és ilyen különbséggel nyerünk, akkor bizonyára mosolyogtam volna. Nem azért, mert nem vagyunk rá képesek, hanem mert tudjuk, hogy a Honvéd nagyon jó csapat és a hazai pálya előnyeit képes kihasználni. Az első tíz percben a Honvéd nagy nyomást helyezett ránk, egyszer sikerült felszabadulnunk ez alól, akkor szereztük az első gólt. Ez biztonságot adott, a kivédett tizenegyes pedig további erőket szabadított fel bennünk. A második félidőben pedig egy nagyon gyors játékot mutattunk be, gyönyörű gólokkal. Büszke vagyok a csapat teljesítményére. Fontos győzelmet arattunk.

Deleted video - kattintson a lejátszáshoz!