Következik a 206. Újpest – Bp. Honvéd

Az idegenbeli mérkőzések története

2017-11-16 15:16:13

A magyar labdarúgás egyik legpatinásabb összecsapására kerül sor szombaton a Szusza Stadionban. A két gárda 1915 őszén, az I. világháború árnyékában játszott egymás ellen először bajnoki mérkőzést. Az úgynevezett „egyfordulós” bajnokságban a Sárkány utcai pályán Szűcs (2), Kincs és Kónya góljaival 4-2-re nyertünk. Az első idegenbeli meccs helyszíne sem Újpest volt, hanem az MTK Hungária úti pályája. Ez a találkozó is kispesti sikert hozott, Varga II, és Boldog találataival 2-1-re nyertünk. Az első Megyeri úti derbire 1923 tavaszán került sor, amit a lilák nyertek 4-1-re Priboj (3) és Szentey góljaival, a kispesti találat Morvai nevéhez fűződik. 1926 tavaszán Zaviza duplájával hoztuk el a 2 pontot Újpestről. Ezután egy 11 meccses nyeretlenségi széria következett, közte egy 9-1-es újpesti sikerrel. A rossz sorozatot 1935 őszén 1-1-s döntetlent hozó meccsel zártuk le. A 30-as évek jobbára újpesti sikereket hoztak. A negyvenes évek végétől főleg kispesti sikereket jegyezhettek fel a krónikások. 1949 tavaszán Puskás duplájával 2-1-re nyertünk, a lilák gólszerzője a stadion névadója, Szusza Ferenc volt. A következő 3 meccsen (3-0, 3-2, 4-0) is kispesti siker született. Puskás valamennyi meccsen betalált a lilák hálójába. 1955-től a Népstadion adott otthont a rangadóknak, így a hazai pálya előnye háttérbe szorult. Az első népstadionos meccset 1955 tavaszán a Honvéd nyerte, Puskásék igencsak gólgazdag meccsen 6-4-ra verték az Újpestet. Jól kezdett a Dózsa, hiszen 3-1-es vezetéssel zárták az első félidőt. Szünet után aztán feltámadt a Honvéd, és öt gólt rámolt be az újpestiek hálójába. A 88. percben a játékvezető 11-est adott a Dózsának, ám Szusza büntetőjét Faragó kivédte. Az esetnél a kapus megsérült így lement a pályáról, helyére Puskás állt be a kapuba. A győzelem főhőse Czibor volt, aki egymaga 3 gólt vállalt, a többi találatot Puskás, Kocsis és Machos jegyezte. Az újpestiek góljait Szusza Ferenc (2), Tóth és Kiss II szerezték. A 60-as évek főleg a lilák sikereit hozták, mindössze két döntetlent sikerült elérnünk. 1974-ben 3-1-re nyertünk a Megyeri úton, Morgós, Kocsis Lajos és Kozma Mihály szerezték a góljainkat, míg a hazaiak Fazekas révén szépítettek. A 90-es évek legnagyobb idegenbeli sikerét 1993-ban értük el, amikor Csehi, Sallói, Stefanov és Hamar góljaival 4-2-re nyertünk. Az újabb kispesti sikerre nyolc évet kellett várni, 2001-ben Marius Sasu góljával nyertünk a Megyeri úton. 2004. november 10-én, meglepő, de megérdemelt győzelmet aratott a csapat, bizonyítva, hogy a rangadón az aktuális helyezés nem befolyásolja az eredményt. Feczesin révén a lilák szerezték meg a vezetést, de a második félidőben Csobánki és Szili góljaival fordítottunk. 2010 tavaszán egy Diego bombával hoztuk el a 3 pontot a Megyeri útról. 2013 tavasza Martinez parádét hozott, a légiós 3 gólt lőtt, a negyediket Ivan Lovric szerezte kialakítva a 4-2-s kispesti győzelmet.

2016 júliusában a Szusza Stadion átépítése miatt albérletbe került lilák a Fáy utcában fogadták a Honvédot. Hidi és Eppel góljaival 2-0-ra nyertük a meccset. Az eddigi utolsó meccs, 2017 tavaszán 1-1-es döntetlent hozott. Az akkor még Kispesten játszó Zsótér góljával vezettünk egészen a hajráig, amikor a 91. percben Angelov kiegyenlített.

Deleted video - kattintson a lejátszáshoz!