Vasas FC - Budapest Honvéd/MFA 2:0 (2:0)

Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, 500 néző

Játékvezető: Karakó Ferenc (L. Tóth Lajos, Kulcsár Judit)

Vasas: Szatmári Zoltán - Rocha dos Santos, Nikolov Balázs, Fernandes de Oliveira (Ádám Martin 88') - Szilágyi Péter (Polényi Gábor 79'), Thiago de Freitas, Kovács Dániel, José dos Santos - Katona Máté, Görgényi Dávid, Ferkó Ádám (Salem Reidan 86')

Vezetőedző: Szapor Gábor

Budapest Honvéd/MFA: Vereckei Dániel - Gengeliczki Gergő, Sebastian Remes, Debreceni András, Marko Vidovic - Futó Zsombor - Lengyel Gyula, Henry Odia, Csontos Ádám (Vólent Roland 46') - Donato Bottone, Nagy Krisztián (Varga Máté 65')

Vezetőedző: Pári Sándor

Gólszerző: Fernandes de Oliveira (14', 1:0), Kovács Dániel (19', 2:0)

Az NB II. 14 fordulójában Angyalföldre látogattunk. Mindkét csapat az élmezőny tagja, és mindössze egyetlen pontnyi a különbség, így ezúttal is izgalmas és nehéz mérkőzésre lehet kilátásunk.

A mieinknél először lép pályára Donato Bottone, aki a Juventusnál nevelkedett, és nyolc esztendőt töltött el a patinás olasz klubnál.

A mérkőzés előtt a Vasas-legenda Berendy Pált köszöntötték közelgő 80. születésnapja alkalmából, a kezdőrúgást pedig Szilágyi Áron olimpiai bajnok kardvívó, a Vasas SC versenyzője végezte el.

1. perc: A Vasas kezdte a mérkőzést.

14. perc: Fernandes de Oliveira kapott egy labdát a bal oldalon, majd a gyorsaságát kihasználva 8 méterről balról a hosszú sarokba lőtt. 1:0!

19. perc: Amíg Vidovic a reklamálással volt elfoglalva, Kovács Dániel iramodott meg a jobb oldalon, és Vereckei mellett elegánsan tekert a kapu jobb alsó sarkába. 2:0!

23. perc: Vidovic szabálytalankodott az oldalvonal mellett, övé a mérkőzés első sárga lapja. Eddig túlzottan sok örömünk nincs a mérkőzésben...

27. perc: Már-már helyzet, de Bottone lövése végül elment keresztbe. A túloldalon Vereckei varázsolta le a labdát a kitörő Fernandes lábáról.

Az első félóra végére úgy tűnik, kezdünk talán magunkhoz térni, komoly lehetőségünk azonban egyelőre még nem volt.

45. perc: Karakó Ferenc játékvezető egy perc hosszabbítást követően véget vetett a szenvedéseinknek. Bízzunk benne, hogy a második félidőben jobb játékot látunk, bár ezzel a kívánsággal még nem tettük túlságosan magasra a lécet.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés. A szünetben Pári Sándor cserélt: Csontos Ádám helyére Vólent Roland érkezett.

49. perc: Vólent Roland 16 méteres próbálkozása jelentette az első kapuralövésünket, Szatmári azonban magabiztosan fogta a középre tartó labdát.

60. perc: Nagy Krisztián előtt adódhatott volna ígéretes lehetőség az ötös környékén, végül azonban győzött a túlerő.

63. perc: Két angyalföldi szöglet, a második volt a veszélyesebb, de José dos Santos közelről a kapu fölé fejelt.

65. perc: Nagy Krisztián helyett Varga Máté a mieinknél.

72. perc: Odia rúgta fel Szilágyit egy sárga lapért cserébe.

75. perc: Odia 22 méterről középről, majd Vólent 12 méterről kissé kisodródva sem tudta meglepni Szatmárit.

77. perc: Vólent lépett ki a leshatáron, majd 10 méterről, balról a keresztlécet találta telibe.

79. perc: Szilágyi helyett Polényi a hazaiaknál.

83. perc: Vólent sokadszorra rázta le a védőjét a bal oldalon, középre gurítását azonban Futó Zsombor a bal alsó sarok mellé tekerte.

85. perc: Polényi lövését követően egy emberként ugrott fel a lelátón mindenki, ritkán látni ekkora örömöt oldalhálónál.

86. perc: Ferkó Ádámot Salem Reidan váltotta a Vasas csapatában.

88. perc: Salem Reidan máris begyűjtött egy sárga lapot. Közben a harmadik cseréje Szapor Gábornak: Fernandes helyett Ádám Martin.

90. perc: Kettő perc a ráadás.

92. perc: Véget ért a mérkőzés.

Búcsú a Bozsik stadiontól - kattintson a lejátszáshoz!