Nemzetközi felkészülési mérkőzés

Budapest Honvéd - FC Piast Gliwice 0-1 (0-1)

Bozsik Stadion, centerpálya, 500 néző

Játékvezető: Gaál Gyöngyi

Budapest Honvéd I. félidő: Kemenes - Ikenne-King, Ignjatovic, Lovric, Baráth - Zivanovic, Hidi, Diarra - Délczeg, Diaby, Lopez

II. félidő: Kemenes - Ikenne-King (Botka 58'), Lovric (Bobál D. 58'), Tandia, Alcibiade - Nagy G., Mancini, Vécsei - Holender, Diaby (Bobál G. 51'), Mensah

Gólszerző: Damien Zbozieri (30', 0-1)

A csütörtöki montenegrói EL-selejtező főpróbáját tartjuk a Bozsik Stadionban. Mai ellenfelünk szintén érdekelt az európai kupaporondon, miután hazája bajnokságában, a lengyel pontvadászatban a 4. helyen végzett.

1. perc: A tiszta piros szerelésben pályára lépett vendégek kezdték a mérkőzést.

10. perc: Eddig mi birtokuljuk többet a labdát, a vendégek próbálkozásait főként Lovric vezérletével magabiztosan hatástalanítjuk.

19. perc: Délczeg szerzett vissza egy labdát, betört a tizenhatoson belülre, ahol aztán a földre került. Gaál Gyöngyi továbbot intett.

23. perc: Elnéztünk egy jobb oldali beadást, Wilczek azonban 8 méterről a bal alsó sarok mellé lőtt.

27. perc: Baráth bedobását Diaby csúsztatta tovább, Zivanovic pedig kapásból alig bombázott a kapu jobb oldala mellé.

30. perc: Vezetnek a vendégek. Podgorski bal oldali szabadrúgását a középen felugró Zbozieri öt méterről csúsztatta a kapunk bal oldalába. 0-1!

36. perc: Wilczek lépett ki a leshatáron, középre gurítása elsuhant néhány láb előtt, végül az érkező Podgorski 10 méterről kis híján a temetőbe bombázta a labdát.

40. percben: King átadásával Diaby tört be a büntetőterületen belülre, lövése azonban jóval a kapu fölött hagyta el a játékteret.

45. perc: Gaál Gyöngyi véget vetett az első játékrésznek.

46. perc: Megkezdődött a második félidő. Kemenes, Lovric, King és Diaby maradt csak a pályán a kezdőcsapatunkból.

51. perc: Most már Diaby is lejött, Bobál Gergely váltotta.

58. perc: A mezőnyjátékosaink most már teljesen kicserélődtek: Lovric és King helyén Bobál Dávid és Botka Endre folytatja.

60. perc: Alcibiade sárga lapot érően szabálytalankodott a tizenhatosunk jobb oldali sarkánál.

62. perc: A vendégek 19-es számú játékosa (sajnos nem tudom őt megnevezni, mivel ilyen mezszám nem szerepel az összeállításukban...) veszélyesen lőtt az ötös sarkáról, a labda azonban a jobb sarok mellett hagyta el a játékteret.

66. perc: Holender gyönyörűen fordult le a védőjéről, majd 18 méterről lövésre vállalkozott, a labda egy méterrel kerülte el a lengyelek kapujának bal felső sarkát.

71. perc: Egy veszélyes jobb oldali beívelést Bobál Dávid szépen mentett szögletre.

75. perc: Bobál Gergelyt tüntették el a tizenhatoson belül, miután lefordult a védőjéről, Gaál Gyöngyi sípja néma maradt.

78. perc: Nagy Gergő erőszakos labdaszerzése után Bobál Gergely és Mensah nem értette meg egymást a tizenhatoson belül.

81. perc: Kemenes rúgta ki a labdát a pályáról, hogy ápolhassák Alcibiadét, a játékvezető szerint túl messzire, így aztán Szabi is besárgult.

86. perc: Továbbra sem tudjuk feltörni a szervezetten és jól védekező lengyelek védelmét.

89. perc: Alcibiade a második sárga lapja után a pirosat is megkapta Gaál Gyöngyitől...

90. perc: Miután Krzyeli is kapott egy sárga lapot, Gaál Gyöngyi lefújta a találkozót.

A Budapest Honvéd FC-Magyar Futball Akadémia Utánpótlásközpontja - kattintson a lejátszáshoz!