Győr-Bp. Honvéd 0:1 (0:1)

2009-11-25 16:39:31

A Magyar Kupa-visszavágót is élőben követhetik nyomon online tudósításunkban.+ A találkozó 17 órakor kezdődött.

Magyar Kupa, negyeddöntő, visszavágó

Győri ETO - Budapest Honvéd 0 : 1 ( 0 : 1 )

Győr, ETO Park , 500 néző
Játékvezető: Solymosi
Asszisztensek: Erős , Butkai

Győri ETO: Stevanovic - Babic , Stanisic , Eugene (Nicorec, 19.), Völgyi - Fehér Z. - Dinjar ( Brnovics ) , Pilibaitis ( Tokody), Józsi - Kink , Alekszidze.
Vezetőedző: Pintér Attila

Budapest Honvéd: Németh - Horváth A. , Debreceni , Botis , Hajdú - Vukmir - Abass, Macko ( Moreira ) , Diego - Abraham , Zsolnai ( Palásthy ) Vezetőedző: Massimo Morales

Gólszerző: Diego (9.)

Sárga lap: Kink (23.), Babic (35.), Stanisic (65.), Fehér ( 82' ) ill. Vukmir (22.), Macko (31.), Hajdú (57.)

Nem tartott a csapatunkkal Győrbe Takács Ákos, akinek sérülése súlyosabb a vártnál.

Mint ismert, az első mérkőzésen 1-1-es eredmény született a Bozsik-stadionban, így győzelem vagy többgólos döntetlen esetén juthatunk tovább.

Kellemes időben kerül sor a találkozóra.

1. perc: Mi kezdtük a mérkőzést.
7. perc: Alekszidze 17 méteres lövését könnyedén fogta Németh.
9. perc: Vezetünk! Macko végzett el szabadrúgást a bal oldalról, a védők szögletre mentettek. A szögletet szintén Macko adta be, és a középen remekül felugró Diego a hosszú felső sarokba csúsztatott! 0:1
Jelenleg 2:1-es összesítéssel mi állunk továbbjutásra.
11. perc: Macko a kezdőkörből remekül indította a jobb szélen Abrahamot, aki átemelte a labdát a védők felett, majd a lelátóról úgy tűnt, mintha buktatták volna, a játékvezető azonban meglepetésre kifele ítélt szabadrúgást...
18. perc: Ismét Macko adott be egy szabadrúgást balról, mindenki a csatárainkra figyelt, de a labda a berobbanó Debreceni lába előtt csúszott el centikkel.
19. perc: Eugene helyett Nicorec érkezett a hazaiaknál.
22. perc: Vukmir kapott sárga lapot.
23. perc: Kink is besárgult, az Abrahammal szemben elkövetett szabálytalanságért.
30. perc: A tizenhatoson belülről, jobbról, kissé kisodródva Kink lőtt kapura, Németh védett.
31. perc: Macko is sárga lapot kapott, miután nem engedett elvégezni egy szabadrúgást.
35. perc: Hullanak a sárga lapok, mint az őszi falevelek: ezúttal Babic a Honvéd térfelének közepén vágta fel Diegót.
36. perc: Kink 19-20 méterről eleresztett lövése a bal alsó sarok mellett surrant el.
45. perc: Egy percet hosszabbít a játékvezető.
45&1. perc: Vége a félidőnek.

A gól után egyértelműen mi irányítottuk a játékot, a mi akaratunk érvényesült a pályán. Szép támadásokat vezettünk, bár sok komoly helyzetet mi sem alakítottunk ki. A mi kapunk nem forgott veszélyben, Némethnek csak távoli lövésekkel kellett törődnie. a szünetben tehát továbbjutásra állunk, csak így tovább, fiúk!

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.
54. perc: Józsi 20 méterről lőtt, a labda a kapu fölé szállt.
55. perc: Ezúttal Kink tüzelt 19 méterről, középről kapura, Némethnek minden tudására szüksége volt ahhoz, hogy hárítsa a lövést.
56. perc: Zsolnai remekül passzolt Abrahamhoz, aki mellel maga elé tette a labdát, kapura fordult, majd 20 méterről lőtt, alig valamivel a bal alsó sarok mellé.
57. perc: Hajdú kapott sárga lapot kezezésért.
62. perc: Abraham futott el a jobb oldalon, beadásáról a kaputól 6 méterre érkező Zsolnai centikkel maradt le.
64. perc: Macko bal oldalról, a tizenhatos sarkáról csavart a hosszú sarok felé.
65. perc: Stanisic is besárgult, Zsolnaival szemben volt szabálytalan.
66. perc: Ezúttal Diego száguldott el a bal oldalon, beadás helyett éles szögből lőtt, Stevanovic védett.
68. perc: Hajdú végzett el egy szabadrúgást a jobb oldalról, lövését a kapus nagy bravúrral ütötte szögletre.
69. perc: Dinjar helyett Brnovics a pályán.
73. perc: Abass cselezgetett a győri kaputól 22 méterre, majd Diegohoz passzolt, aki 19 méterről lőtt centikkel a bal fölső sarok mellé.
74. perc: Pilibaitis helyett Tokody a gyepen a hazaiaknál.
77. perc: Abraham ment el a jobb oldalon, majd Vukmirt indította remekül, aki azonban 16 méterről a kifutó kapusba lőtte a labdát.
82. perc: Fehér buktatta Abrahamot, amiért ő is besárgult.
83. perc: Zsolnai lejött a pályáról, helyette Palásthy állt be.
90. perc: Völgyi 23 méteres bombáját tolta szögletre Németh nagy bravúrral.
93. perc: Vége a mérkőzésnek.

Megérdemelten jutottunk tovább a Magyar Kupa elődöntőjébe.
A 90 perc alatt végig okosan futballozva kézben tartottuk a mérkőzést. Sokkal több helyzetünk volt a második félidőben is , bár ezekből nem sikerült egyet sem értékesíteni, így is összesítésben egy góllal jobbnak bizonyultunk a Győrnél, és jutottunk a legjobb 4 közé.

2009-11-25 20:38:22

This was the second leg of the Hungarian Cup game. The game started at 5 PM.+

Hungarian Cup Quarterfinal second leg.

Gyor, ETO Park - 500 spectators
Referee: Solymosi
Assistants: Eros, Butkai

Győri ETO: Stevanovic - Babic , Stanisic , Eugene (Nicorec, 19.), Völgyi - Fehér Z. - Dinjar ( Brnovics ) Pilibaitis ( Tokody), Józsi - Kink , Alekszidze.
Head Coach: Attila Pintér

Budapest Honvéd: Németh - A Horváth , Debreceni, Botis , Hajdú - Vukmir - Abass, Macko ( Moreira ) Diego - Abraham , Zsolnai ( Palásthy )
Head Coach: Massimo Morales

Goal: Diego (9.)

Yellow cards: Kink (23.), Babic (35.), Stanisic (65.), Fehér ( 82' ), also. Vukmir (22.), Macko (31.), Hajdú (57.)

Akos Takacs did not accompany the team to Gyor, due to his injury.

As we all know, the first leg of this round ended with a 1:1 draw in Bozsik Stadium, therefore we could only go through to the next round with a win, or a multiple goals draw.

The weather conditions were pleasant.

1st min. We kicked off.
7th min. Nemeth saved Alekszidze’s shot from 17 meters out.
9th min: We’re leading! Macko took a free kick from the left side, but the defense cleared the ball over the endline. Macko took the corner kick and Diego’s great looking header found the upper left corner of the goal! 0:1
Currently we’re leading 2:1 on aggregate.
11th min. Macko’s pass from the middle of the field found Abraham, who lifted the ball over the defenders and appeared to have been tripped. The referee called a free kick against us for some reason.
18th min. Once again Macko took a free kick from the left side, but the in-swinger just skipped under Debreceni’s foot.
19th min. Nicorec came in for Eugene.
22nd min. Vukmir collected a yellow card.
23rd min. Kink got a yellow card for fouling Abraham.
30th min. Nemeth saved Kink’s shot from inside the penalty area.
31st min. Macko got a yellow card for not allowing a free kick to be taken.
35th min. Yellow cards are flying. This time Babic tripped Diego on our side of the field.
36th min. Kinks’ shot from 20 meters out barely missed the left upright.
45th min. One minute of added time.
46th min. The first half is over.

After we scored, we took control of the game. We had a number of great attacks, but not much developed. Our goal was not under attack and Nemeth only had to make saves of long range shots. At half time we’re in a position to advance, let’s go boys!

46th min. The second half starts.
54th min. Jozsi’s shot from 20 meters out sailed over the net.
55th min. Kink took a shot from 19 meters out, but Nemeth made a tremendous save.
56th min. Zsolnai made a great pass to Abraham, who controlled the ball with his chest, then turned toward the goal to shoot, but his shot from 20 meters out missed the left corner.
57th min. Hajdu got a yellow for handing the ball.
62nd min. Abraham took off on the right side, then crossed to the 5 meter box, but Zsolnai arrived a split second too late.
64th min. Macko’s curving shot from the left corner of the penalty box barely missed the net.
65th min. Stanisic fouled Zsolnai and got a yellow card for his effort.
66th min. Diego dribbled down the left flank, but his shot from a sharp angle was saved by Stevanovic.
68th min. Hajdu’s shot from a free kick was saved by the goalie.
69th min. Brnovics comes in for Dinjar.
73rd min. Abass was dribbling about 22 meters from the goal, passed to Diego, but his shot from 19 meters out just sailed over the net.
74th min. Tokody comes in for Pilibatis.
77th min. Abraham dribbled down the right side, crossed it to Vukmir, but he kicked the ball into the on-coming goalie.
82nd min. Feher tripped Abraham and got a yellow card.
83rd min. Palasthy comes in for Zsolnai.
90th min. Nemeth pushed Volgyi’s shot from 23 meters out over the crossbar.
93rd min. The game is over.

We deserved to go through to the semifinals of the Hungarian Cup. We had many more chances throughout the game, although we could not capitalize on them. On the other hand, we were better by a goal than the opposition and thus made it into the final four.

Honvéd TV | Vendégségben a Vass Lajos Általános Iskolában - kattintson a lejátszáshoz!