Hatalmas hajrá

0–2-ről fordított a Honvéd-MFA a Puskás-Suzuki-kupán

2019-06-08 18:09:00

Jó iramban kezdődött a Puskás Suzuki-kupa harmadik napjának második mérkőzése, a Budapest Honvéd-MFA–CR Flamengo találkozó. Már a második helyzetben adódott lehetőség a brazil kapu előtt, de Németh Dániel beadása mélyre sikerült, így Bernardo könnyedén hárított. A hatodik és hetedik percben viszont már a rivális előtt adódott lehetőség, Dúzs Gellért két bravúros védést is bemutatott. A 15. percben Sikorszkit buktatták, a szabadrúgást Kovács Dominik a sorfalba lőtte. Rá egy percre megszerezte a vezetést a Flamengo, Joao Pedronak sikerült becsapnia Dúzs Gellért kapust, és 17 méterről talált a bal felső sarokba, majd az első félidő végén tizenegyeshez jutott a Flamengo, melyet Damasceno értékesített (0–2).

A második félidőre nagy elánnal jött ki a Honvéd, a 33. percben szöglet után Buna fejelt a kapu fölé. A 35. percben Kovács Dominik labdáját Csányi középről lőtte a kapuba (1–2). Ez után igazi tűzijáték következett a Honvéd kapuja előtt, és nem csak Dúzs bravúros védéseinek, hanem a szerencsének is köszönhető volt, hogy nem kaptunk gólt.

A 40. percben Farkas Tibor hármas cseréje újabb lendületet adott a csapatnak. Az 54. percben László Dávid remek indítást kapott és nyolc méterről, a kapust érintve juttatta a labdát a kapu bal oldalába (2–2). Mindkét együttes számára hatalmas küzdelem következett, amiből a Honvéd került ki győztesen: László Dávid szögletét Szabó Alex fejelte a brazil kapuba a hosszabbítás negyedik percében és ezzel beállította a végeredményt

Érzelmekben gazdag mérkőzés volt, szerettünk volna legalább döntetlennel fordulni a második félidőre – mondta Farkas Tibor vezetőedző. – A második félidőre átszerveztük a csapatot, amely esélyt adott a győzelemre. A kétgólos hátrány alaposan megnehezítette a dolgunkat, a csapatban azonban volt tartás, fordítani tudtunk, s azt hiszem, ez mindent elmond a srácokról, a mentális erejükről, amiért minden elismerést megérdemelnek.”

A Honvéd így 6 ponttal zárta a csoportkört, s mivel vasárnap a Flamengo 2–0-ra nyert a Hagi ellen, a három hatpontos csapat Flamengo, Hagi, Honvéd sorrendben végzett a tabellán, így a mieink hétfőn 14:30 órától az ötödik helyért lépnek pályára a Bayern München ellen.

PUSKÁS-SUZUKI-KUPA

B-csoport, 3. forduló

Budapest Honvéd–CR Flamengo 3–2 (0–2)

Felcsút, Puskás pálya

Vezette: Ducsai (Punyi, Berényi)

Gólszerző: Csányi (35.), László D. (54.), Szabó A. (64.), ill. Joao Pedro (18.), Damansceno (30. – tizenegyesből)

Honvéd: Dúzs – Buna, Török (Bocskay 48.), Fazekas, Sikorszki – Csaba D. (Szabó A. 40.), Kovács D., Eördögh, Csányi (Molnár R. 55.), Kocsis D. (László D. 40.), Németh D. (Németh B. 40.)

Vezetőedző: Farkas Tibor

Flamengo: Bernardo – Micael, Campos, Kaiky, Xavier - Richard, Wiverson, Arthur, Ryan - Damasceno, Joao Pedro

Vezetőedző: Ramon Cardoso Lima

(fotó: pfla.hu)

A Bozsik Stadion bontásának újabb fázisa - kattintson a lejátszáshoz!