aktuális híreink

Komoly Bundesliga-múlttal bíró középpályás érkezik

A német-tunéziai Änis Ben-Hatira másfél évre kötelezte el magát klubunkhoz

2019-02-12 12:33:00

Az eddigi karrierje alapján komoly erősítést jelentő labdarúgóval bővül a Budapest Honvéd FC kerete, miután klubunk másfél éves szerződést kötött a német színekben U21-es Európa-bajnok, Änis Ben-Hatirával.

A 30 esztendős támadó középpályás –aki felnőttként 11-szer lépett pályára a tunéziai nemzeti együttesben – Berlinben született, négy éven keresztül a Hertha BSC utánpótlásegyütteseiben pallérozódott, felnőttként pedig a Hamburger SV, az MSV Duisburg, az Eintracht Frankfurt, a Hertha BSC és a Darmstadt profija is volt, majd a török Gaziantespor, illetve a tunéziai Esperance gárdáját erősítette.

Ben-Hatira a Bundesligában 101 mérkőzésen 15 gólt és 12 gólpasszt jegyez, a Bundesliga kettőben 47, 7, 7, a mérlege, a török első osztályban 14 találkozón 2 gól, valamint 1 assziszt a mérlege, a tunéziai ligában pedig nyolc mérkőzésen lépett pályára, s egyszer volt eredményes. A ballábas labdarúgó támadó középpályást játszik, középen, illetve a pálya két szélén is bevethető.

Természetesen klubunk is tisztában van Änis Ben-Hatira múltjával, tudunk a korábbi, kisebb és nagyobb viharokat kavaró történetekről, a Budapest Honvéd azonban labdarúgóként tekint Änis Ben Hatirára, és úgy gondoljuk – ahogy a bundabotránya után Davide Lanzafame – a tunéziai-német középpályás is megérdemel egy újabb esélyt. Ezt az esélyt pedig megkapja klubunktól, bízunk és hiszünk benne, és a játékossal az élen mindenki azért dolgozik, hogy Änis Ben-Hatirának a pályán mutatott teljesítményéről beszéljenek az emberek.

Egy szó, mint száz, Änis Ben-Hatirát sok szeretettel üdvözöljük a Budapest Honvédnál, és sikeres pályafutást kívánunk neki klubunk színeiben.

 

Änis BEN-HATIRA

Született: 1988. július 18.

Magasság/súly: 183 cm/78 kg

Poszt: támadó középpályás

Mezszám: 17

Korábbi klubjai: Reinickendorfer Füchse Jugend, Hertha BSC, TeBe Berlin, Hamburger SV, MSV Duisburg, Hertha BSC, Eintracht Frankfurt, SV Darmstadt (mind német), Gaziantespor (török), Esperance (tunéziai)

 


A HONVÉD TÉLI JÁTÉKOSMOZGÁSAI

Érkezett: Zakaria Beglarishvili (grúz, FC Flora – észt, fél évre kölcsönbe), Anis Ben Hatira (tunéziai, Esperance – török, szabadon igazolhatóként, 1.5 év), Mohamed Mezghrani (belga, USM Algir – algériai, szabadon igazolhatóként, fél+2 év)

Távozott: Baráth Botond (Sporing Kansas City, amerikai), Deák István (FK Napredak – szerb), Hidi Patrik (Jertisz Pavlodar, kazah), Holdampf Gergő (Szombathelyi Haladás), Tomás Pilík (cseh)

Kölcsönbe távozott: Csaba Dániel (Ajka – másfél évre), Kovács Nikolasz (Balmazújváros – fél évre)

Átadólistán: Pölöskei Zsolt

Hosszabbított: Cipf Dominik


honvéd tv

Budapest Honvéd Youtube csatorna
A Bozsik Stadion bontásának újabb fázisa - kattintson a lejátszáshoz!
Kattints ide a Honvéd TV legfrissebb adásaiért!
Budapest Honvéd klubkártya kiváltás
Adója 1%-val támogassa a kispesti utánpótlást!

Fotók

tovább a fotógalériákhoz!