aktuális híreink

Komoly potenciál

Itthon és külföldön is nagy hangsúlyt fektet a tehetségek felkutatására a Honvéd

2018-11-13 15:22:00

Egy hetet töltött Nigériában az a magyar küldöttség, amelynek klubunk képviseletében Nagy László is tagja volt. Az abujai magyar nagykövetség támogatásával immár az ötödik alkalommal került sor a Dreamland – Embassy of Hungary Cup elnevezésű U19-es utánpótlás-tornára. A megméretésen 8 nigériai állam 12 akadémiája vett részt, a helyi sportnapilap pedig hangsúlyozta, a tornának hatalmas szerepe van abban, hogy egyre szorosabb a sportkapcsolat Magyarország és Nigéria között. Sőt, olyannyira jó visszhangja van az eseménynek, hogy 2019 tavaszán következik a folytatás, ahol már más afrikai országok csapatai is pályára lépnek.

„Naponta hat mérkőzést néztünk meg, amelyeket a játékosok 36 fokban, tűző napon játszottak le. A meccsek során jó pár tehetséges játékossal találkoztunk, és voltak olyanok, akik a teljesítményük alapján Európában is megállhatják a helyüket, ami felvetette a lehetőségét annak, hogy érdemes őket figyelemmel tartani – mondta Nagy László. – A tornán 2001–2003 között született labdarúgók léptek páláyra, köztük voltak olyanok, akik jó alapképességekkel és fizikai adottságokkal bírtak. Olyan játékosokról van szó, akik még nem kész futballisták, azonban jelentős potenciál rejlik bennük. A három magyar klub végül nyolc játékost választott ki, ebből a Honvéd kettőt, akik januárban próbajátékra érkeznek klubunkhoz. Mindkét játékos a győztes együttes tagjaként szerepelt, egyikük csapatkapitánya volt a gárdának és tagja a nigériai U17-es válogatottnak, míg a másikuk szélsőként lett a torna gólkirálya. Januárban pedig azért is érkeznek hozzánk ezek a játékosok, hogy más környezetben is felmérhessük őket, hogy a többlépcsős kiválasztási folyamat végeztével valóban csak olyan labdarúgót szerződtessünk, aki szakmailag és később anyagilag is hasznot hozhat a Honvédnak.


honvéd tv

Budapest Honvéd Youtube csatorna
A Bozsik Stadion bontásának újabb fázisa - kattintson a lejátszáshoz!
Kattints ide a Honvéd TV legfrissebb adásaiért!
Budapest Honvéd klubkártya kiváltás
Adója 1%-val támogassa a kispesti utánpótlást!

Fotók

tovább a fotógalériákhoz!