Következik a 29. Paks–Budapest Honvéd

A legutóbbi hazai és idegenbeli mérkőzésen is győzni tudott a Honvéd

2018-11-09 09:56:00

A Paksi FC 2006 tavaszán, fennállása során először jutott fel az NB I-be (a PFC azóta is tagja az első osztálynak). Az első idegenbeli bajnoki meccset 2007. május 12-én játszottuk és Igor Bogdanovics duplájával 2–1-re nyertünk. Őszi vendégszereplésünk még nagyobb sikerrel járt. Abraham (2) és Hercegfalvi góljaival 3–0-ra győztünk. 2008 őszén Hercegfalvi ismét betalált a paksi kapuba, de ezúttal a gólja csak 1 pontot ért, mert Tököli révén a zöld-fehérek is rúgtak egyet.

2010-ben két meccset is játszottunk Pakson, a szebb emlékünk őszre tevődik, akkor ugyanis Bojtor góljával 1–0-ra nyertünk. 2012 tavaszán 2–1-s hazai győzelem született. 2013 tavaszán viszont 3–0-ra nyertünk, góljainkat két akadémista, Vécsei (2) és Vernes szerezte. 2013 ősze 1–1-s döntetlent hozott. Simon Attila szerzett vezetést a hazaiaknak, amit Hidi fejesgóljával egalizáltunk. 2015-ben kétszer is ellátogattunk az „atomvárosba”, tavasszal gólnélküli döntetlen, ősszel viszont 3–1-es siker győzelem született.

2016 őszén a paksi Szabó János volt a meccs főszereplője, előbb Gróf kapuját vette, be, majd még a szünet előtt az akkor már paksi színekben védő Kemenes hálójába is betalált (1–1). 2017 szeptemberében úgy tűnt, hogy a rivális otthon tartja a 3 pontot, de Kabangu utolsó percben szerzett góljával 2–2 lett a végeredmény. Az eddigi utolsó meccsen, 2018. május 12-én Lanzafame duplájával 2–1-re nyert a Honvéd, a hazaiaktól Szakály volt eredményes.

Mérleg

Az összesített mérleg a számunkra kedvező, ugyanakkor figyelemreméltó, hogy a döntetlenek száma meglehetősen magas – 12 kispesti és 4 paksi győzelem mellett 12 döntetlen született, a gólkülönbség 39–25 a Honvéd javára.

Góllövőlista

A párosítás gólkirálya Eppel Márton 5 találattal, a 2. helyen Kiss Tamás áll 4 góllal, a 3. helyen Davide Lanzafamét és Böde Dánielt találjuk. A négy játékos közül egyikük sem növelheti góljainak számát, Eppel nyár óta Kazahsztánban futballozik, Kiss Tamás már visszavonult, Böde és Lanzafame pedig jelenleg a Ferencváros játékosa.

Búcsú a Bozsik stadiontól - kattintson a lejátszáshoz!