Lezárultak a Honvéd-Penta Kupa csoportkörei

West Bromwich Albion - Maccabi Petah Tikva (0-0) ; Aalborg BK - FK Partizan (1-5)

2017-08-06 16:49:39

A csoport

AALBORG BK - FK PARTIZAN 1-5 (1-3)

Aalborg BK:

Markus Iversen - Andreas Horskjaer (Emil E. Colding 66.), Mikkel Konnerup, Lukas Klitten, Rasmus Prangsgaard - Jeppe Raunbak (Matthias Johannesen 49.), Gabriel Rask Martinez, Oliver Klitten, Nicolai Laursen - Jonathan Staehr Larsen (Jacob Winter 66.), Wessam Abou Ali (Jonas Raunbak 24.)
Vezetőedző: Lasse Stensgaard

Cserék: Rasmus J. Futturp, Jacob Winter, Mathias Johannesen, Emil R. Colding, Jonas Raunbak

FK Partizan:

Aleksandar Popovic - Marko Vujic, Zlatan Sehovic, Uros Gajic (Kosta Pantazis 72.), Jovan Vlaukin - Lazar Nikolic, Ivan Milosavljevic (Igor Sehapi 72.), Artos Zekaj, Filip Antonjevic (Armin Djerlek 58.) - Andrej Ilic (Nikola Novic 55.), Jovan Kokir (Aleksa Jakovic 58.)
Vezetőedző: Zarko Lazetic

Cserék: Danilo Golovic, Kosta Pantazis, Armin Djerlek, Aleksa Jakovic, Igosr Sehapi, Nikola Novic

Gólszerzők: Wessam  A. Ali (6.), Jovan Kokir (9.), Andrej Ilic (10., 39.), Zlatan Sehovic (44.), Nikola Novic (69.)

Az első percekben kiegyenlitett mérkőzést láthattunk, majd Wessam A. Ali tizenegyesével fölénybe került a dán csapat. A Partizan gyorsan egyenlített egy potya góllal, majd át is vette a vezetést. A szerb csapat innentől kezdve uralta a mérkőzést és remek támadásainak köszönhetően sorra jöttek a helyzetek. A félidő vége előtt ismételten betaláltak a dán kapuba (1-3).

Alig telt el pár perc a második játékrészből, a Partizan egy szép szabadrúgás góllal ismét gólt szerzett. A dánok figyelmetlenségének és egy hatalmas kapushibának köszönhetően a Partizan 5-1-re növelte előnyét az Aalborg ellen.
A szerbek végig uralták a mérkőzést, esélyt sem adva az Aalborg csapatának. A végeredmény tehát Aalborg BK – FK Partizan 1-5.

West Bromwich Albion

Bobbie Biddle - Dan Meredith,Jack McCourt, Kevin Healy, Aksum White - Remarl Williams, George Harmon, Pablo Martinez, Zak Brown - Jamie Soule, Finn Azaz
Vezetőedző:  James  Smith

Cserék: Ted Cann, Tom Sharpe, Mylo Hall, Kieran Holsgrove, Eoin Ashton, Morgan Rogers

Maccabi Petah Tikva

Almong Malu - Or Blorian, Teva Barret, Mohamad Sarsur, Guy Kaufman - Omri Ginaty, Tom Tzabari, Eilon S. Druker, BenDavid - Ilay Chen, Amit Lobgot
Vezetőedző: Ori Uzan

Cserék: Roie Maoz, Yehonatan Mavashov, Ori Arzi, Dan D. Kadur, Omri Arzi, Tomer Ben Benisty, Bar Arad

Játékvezető: Zimonyi Péter (Czár Krisztián és Szalai Krisztián)

Gólszerzők: -

A találkozó első negyedében egyértelműen a Maccabi akarata érvényesült. A WB gyakorlatilag a felezővonalat sem lépte át. Komoly helyzetek azonban az angolok kapuja előtt sem alakultak ki. Az ivószünet után úgy látszott, magára talál a WBA, de az izraeli kapus két nagy védéssel hiúsította meg próbálkozásaikat.

A második félidőben sem pörögtek fel az események, többnyire mezőnyjáték folyt. Az izraeli csapat látszólag nem akart, az angolok pedig nem tudtak támadni. A döntetlen a Maccabi csoportelsőségét eredményezte, a WB rúgott gól nélkül zárta a csoportkört, így az angolok holnap az ötödik helyért játszanak.