NB III, Közép csoport, 2. forduló

Budapest Honvéd-MFA – SZEOL SC  0-1 (0-0)

Bozsik Stadion, centerpálya, 100 néző

Játékvezető: Kulcsár Katalin (Bede Tamás, Rigó Martin)

Budapest Honvéd-MFA: Berla Attila – Nemes Barna (Soós Dávid, 83’), Bodrogi János, Bence Szilárd, Nagy II. Gergő, Hegedűs Márk, Stoiacovici Dávid, Király Ákos, Bíró Ákos, Májer Milán (Lukács Dániel, 61’), Bobál Gergely (Rózsahegyi Dominik, 77’)

Vezetőedző: Pisont István

SZEOL SC: Rostislav Prokop – Lévai Norbert, Forró Attila, Rácz László, Gajág Gergő, Ondrejó Tamás, Grünwald Attila, Mihály Dávid (Rabatin Szabolcs, 90’), Papp Ádám (Benkő Jakab, 70’), Beretka Péter, Nikola Maksimovic (Szabó Attila, 86’)

Vezetőedző: Siha Zsolt

Gólszerző: Grünwald Attila (82’)

NB III-as fiataljaink ma délután az első csapat mezőkövesdi meccsével szinte egy időben a SZEOL SC-t fogadták a Bozsik Stadion centerpályáján. Az első fordulóban akadémistáink 1-1-es döntetlent értek el Dabason, a szegediek viszont jövő vasárnapi ellenfelünk, a PMFC elleni 2-1-es hazai sikerrel megszerezték a három pontot.

Pisont István mai keretében kizárólag MFA-nevelések kaptak helyet, akik az első játékrész első felében kifejezetten jól és látványosan játszottak. A legkomolyabb lehetőségünk Bobál Gergely nevéhez fűződött, aki azonban jó helyzetben a kapu fölé lőtt. A vendégek védelme Prokop kapussal az élen jól állt a lábán, és a lestaktikájukkal is többször túljártak az eszünkön.

A folytatásban fokozatosan kiegyenlítődött a játék, már a szegediek is egyre többet birtokolták a labdát, de komolyabb lehetőséget már nem láthattunk az első félidőben.

Szünet után hamar megszerezhettük volna a vezetést, de Bobál látványos passza után Bíró Ákos ziccerben a kifutó Prokopot találta telibe. Továbbra sem játszottunk rosszul, de a SZEOL védelme változatlanul jól szervezett volt, a kontráikban pedig állandóan benne volt a veszély.

Ez aztán tíz perccel a mérkőzés vége előtt eredményre is vezetett, miután egy gyors és ügyes ellentámadás végén Mihály Dávid beívelését Grünwald Attila fejelte a kapunk bal oldalába. 0-1!

A hátralévő percekben természetesen mindent megtettünk az egyenlítésért, de ezen a napon nem sikerült a kapuba találnunk, bár a játék képe alapján a döntetlen nem lett volna érdemtelen.

A SZEOL két mérkőzés után az egyetlen hibátlan csapat a mezőnyben, a mieink egy ponttal jelenleg a 14. helyen állnak. Jövő vasárnap 17 óra 30 perckor a PMFC otthonában lépünk pályára.

Honvéd TV | Sajtótájékoztató  -  Budapest Honvéd - Ferencváros 1-3  -  2017.09.16. - kattintson a lejátszáshoz!