NB III-as felkészülés: Ugyanúgy, mint múlt héten

Budapest Honvéd-MFA – Pénzügyőr SE  2-4 (0-2)

Bozsik Stadion, füves edzőpálya

Budapest Honvéd-MFA: Berla Attila (Ordasi Gergő, 46’) – Pavelcsák Zsolt, Nemes Barna (Kaszab Bence, 46’), Bence Szilárd (Cseh Gergő, 46’), Nagy II. Gergő (Gergényi Bence, 60’), Bodrogi János, Stoiacovici Dávid (Király Ákos, 74’), Banó-Szabó Bence (Rózsahegyi Dominik, 74’), Májer Milán (Lukács Dániel, 74’), Hegedűs Márk (Soós Dávid, 74’), Rabatin Richárd (Tóth Barna, 74’)

Vezetőedző: Pisont István

Pénzügyőr SE: Czuczi Márton (Tomori Zoltán, 71’) – Beszterczei Attila (Horváth Krisztián, 60’), Buzás Viktor, Kovács János, Luczek Dávid (Karvalics Bence, 60’), Bíró József (Vajda Dávid, 67’), Szabó Balázs (Valkovics Dávid, 60’), Despotovic Vanja, Sztrunga Zsolt (Turi Ákos, 46’), Nagy Bendegúz (Orbán Patrik, 60’, Varga-Sebestyén Benjámin, 78’), Feil Máté

Vezetőedző: Varga Balázs

Gólszerzők: Sztrunga Zsolt (6’, 0-1), Kovács János (45’, 0-2), Banó-Szabó Bence (52’, 1-2), Turi Ákos (55’, 1-3), Banó-Szabó Bence (66’, 2-3), Turi Ákos (76’, 2-4)

NB III-as csapatunk ezen a héten lemásolta a múlt heti teljesítményét. Az előző heti ESMTK elleni 2-0 után szerdán ugyanilyen arányban győztük le a Tiszafüred csapatát, ma délelőtt pedig a múlt szombati Monor elleni 2-4 után ugyanez az eredmény született a Pénzügyőr ellen is.

Már a találkozó elején hátrányba kerültünk, amikor Sztrunga Zsolt lecsapott egy hosszú keresztlabdára, és szinte a felezővonalról emelt Berla Attila kapujába. A félidő utolsó másodperceiben egy szögletet követően volt játékosunk, Kovács János szabadon fejelhetett a kapunkba. Az első játékrészben sajnos egyetlen gólhelyzetet sem tudtunk kialakítani.

A második félidő 7. percében Banó-Szabó Bence futott el a bal oldali oldalvonal mellett, a labda némi szerencsével nála maradt, majd minden bizonnyal beívelést tervezett, de ez kissé lecsúszott, a labda pedig védhetetlenül vágódott a hosszú felső sarokba.

Három perccel később egy újabb védelmi hiba után (a labda mindenki felett átszállt, a csereként beállt Turi Ákos pedig Berla támaszkodó lába mellett közelről visszalőtte a hosszúba) ismét visszaállt a kétgólos különbség. Szerencsére nem sokáig, mert a 66. percben Banó-Szabó végzett el 20 méterről egy szabadrúgást, és ezúttal szó sem volt szerencsés találatról, hanem egy hatalmas gólt ragasztott a jobb felső sarokba.

Az utolsó negyedóra kezdetén ismét Turi Ákos elé került a labda az ötösünk környékén, aki a bal oldali kapufa segítségével szerezte meg önmaga második, csapata negyedik találatát.

A hátralévő percekben már nem láttunk több gólt, így aztán a lefújás után a Pénzügyőr örülhetett jobban.

Jövő szombaton 17 órakor Vecsésen lépünk pályára, az azt követő hétvégén pedig már bajnokit játszunk majd Dabason.

Pisont Istvánnak a következő két hét során majd bőven akad még tennivalója, a védelem hatékonyságán például mindenképpen javítani kell, mert elkerülhető gólok sokaságát kaptuk a Monor és a Pénzügyőr ellen is.

Honvéd TV | Csapatépítő Teqball bajnokság - kattintson a lejátszáshoz!