FC Ajka - Budapest Honvéd-MFA  2-1 (2-1)

Ajka, Városi Sportcentrum, 100 néző

Játékvezető: Lapath Dávid (Kulcsár Dániel, Rózsás Rita)

FC Ajka: Dénes Zsolt - Kozma Máté, Kovács Gergő, Pál Dávid (Balázs Richárd, 63'), Hanzl Máté, Köles János, Skriba Máté (Pataki Roland, 91'), Tölgyesi Viktor, Major Norbert (Pavlitzky Balázs, 76'), Pákai Gergő, Szabó Zsolt

Vezetőedző: Bücs Zsolt

Budapest Honvéd-MFA: Somogyi Csaba - Gergényi Bence, Raul Palmes, Nemes Barna (Máté Zsolt, 34'), Bíró Tamás, Király Ákos, Csábi Mihály, Bíró Ákos (Kovács Dániel, 46'), Rózsahegyi Dominik, Tömösvári Bálint (Herjeczki Kristóf, 70'), Tóth Barna

Vezetőedző: Gálhidi György

Gólszerzők: Pákai Gergő (8', 1-0), Rózsahegyi Dominik (12', 1-1), Szabó Zsolt (30', 11-esből, 2-1)

1. perc: A zöld-feketében játszó hazaiak kezdték a mérkőzést, mi tiszta fehérben léptünk pályára.

7. perc: Skriba Máté tüzelt 20 méterről, Somogyi nagyot védve szögletre piszkálta a bal felső felé tartó labdát.

8. perc: A szöglet után megszerezte a vezetést az Ajka. Finoman szólva sem voltunk határozottak a kapunk előtt, Pákai Gergő pedig szabadon fejelhetett a jobb alsóba. 1-0! Ez volt az első kapott gólunk a tavaszi szezonban, nem annyira hiányzott.

12. perc: Máris egyenlítettünk! A tizenhatoson belül megcsúsztatott labdát Kovács Gergő nagyon elnézte, Rózsahegyi Dominik pedig köszönte szépen, elhúzta a védő mellett, majd 6 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. 1-1!

27. perc: Ismét nem álltunk a helyzet magaslatán a tizenhatosunkon belül, Skriba Máté mindenesetre nagy helyzetben a kapu fölé bombázott. Ezután Lapath Dávid még a hazaiak nagy meglepetésére is a büntetőpontra mutatott.

30. perc: Nemes Barnát sokáig kellett ápolni, nem is tudja folytatni. A tizenegyest Szabó Zsolt a balra vetődő Somogyi helyére bombázta. 2-1!

34. perc: Máté Zsolt érkezett a megsérült Nemes Barna helyére.

38. perc: Rózsahegyi lőtt 20 méterről fél méterrel a kapu fölé.

39. perc: Ezúttal Király Ákos próbálkozott a tizenhatosról, ez már közelebb volt.

41. perc: Rózsahegyi esett el egy ütközés után a tizenhatoson belül, sárga lap és szabadrúgás kifelé...

43. perc: Bíró Ákost rúgták agyon a hazai térfél közepén, a játékvezető továbbot intett, a kontrából pedig Király Ákos kapott sárga lapot. Érdekes dolgok történnek itt Ajkán...

45.+3. perc: Véget ért az első félidő, egyelőre jórészt mi verjük meg saját magunkat. Kevesebb pontatlanság és több határozottság kell a második játékrészben.

46. perc: Megyünk tovább, Bíró Ákos helyett Kovács Dániel folytatja.

55. perc: Skriba lövése után nagyot védett Somogyi, szöglet.

61. perc: Szabó Zsolt szabálytalankodott Királlyal szemben, sárga lap.

63. perc: Pál helyett Balázs a hazaiaknál.

64. perc: Király próbálkozott távolról, Dénes Zsolt magabiztosan védte a középre tartó labdát.

65. perc: Somogyi újabb nagy védése, ismét Skriba ziccerét hatástalanította. Ezután Major Norbert társalgott egy kicsit a játékvezetővel, kapott is egy sárga lapot.

70. perc: Az utolsó cserénk: Tömösvári le, Herjeczki be.

71. perc: Herjeczki azonnal bemutatkozott Balázsnak a felezővonalnál, ez is sárga lap.

76. perc: Bücs Zsolt második cseréje: Major helyett Pavlitzky az utolsó negyedórára.

80. perc: Nincs helyzetünk a második félidőben, így azért nehéz...

86. perc: Hanzl rúgta fel Rózsahegyit, itt az újabb sárga.

87. perc: Pavlitzky is besárgult, színes kis végjáték ez...

88. perc: Pláne, hogy Csábi is kapott egyet...

91. perc: A harmadik hazai csere: Pataki érkezett Skriba helyett. Három perc lesz a hosszabbítás.

93. perc: Véget ért a mérkőzés, az Ajka otthon tartotta a három pontot.

Honvéd TV | Rossi: Nem viccelhetnek meg minket - kattintson a lejátszáshoz!