Olasz győzelem

A Sampdoria nyerte meg a VIII. Honvéd-kupát

2019-04-22 21:38:00

Rendkívül harcos mérkőzést láthattunk a VIII. Honvéd-kupa döntőjében. A szerb FK Crvena Zvezda az olasz UC Sampdoriával mérte össze erejét. A Zvezda az 5. percben Djuric góljával megszerezte a vezetést (1–0). A 27. percben Donato talált a szerb kapuba, ezzel kiegyenlített a Sampdoria csapata. A szünet előtt Donato megszerezte második gólját a mérkőzésen, ezzel az olasz csapat átvette a vezetést. N. Mituljikic találatával az 53. percben kiegyenlített a Zvezda, az így döntetlenre végződő mérkőzés  tizenegyespárbajjal dőlt el. Először úgy látszott, szerb győzelem születik, de a Zvezda öröme korai volt, Lukic ugyanis Dolcini rúgása közben bemozdult, így újra kellett rúgni a büntetőt. Lukic másodszorra már nem tudta hárítani Dolcini lövését, így a VIII. Honvéd-kupát az olasz Sampdoria csapata nyerte meg.