A csapatok már melegítenek. A Honvéd kezdőcsapatában az új igazolások közül ott lesz Bamba Fousseni, Eke Uzoma és Batik Bence is.

A mieink az alábbi összeállításban kezdenek: Gróf - Heffler, Kamber, Batik - Holender, Gazdag, Fousseni, Pölöskei, Uzoma - Danilo, Tömösvári.

A mérkőzést Jakab Géza vezeti, segítői Varga Gábor és Tinnyei Zsolt

A nyitraiak összeállítása: Hrosso – Niba, Krizan, Kóna, Fábry – Chovanec, Kotrik, Simonciic, Chobot – Taiwo, Kunik.

A vendégek kék-fehér mezben, kék nadrágban, kék sportszárban, a mieink piros-fekete mezben, fehér nadrágban és fehér sportszárban lépnek pályára.

1’ Elkezdődött a mérkőzés, a vendégek indították útjára a labdát.

12’ Bamba szöktette Tömösvárit, a csatár sarokkal tette tovább Pölöskei elé a labdát, sajnos a beadást lefülelték a vendég védők.

17’ Parádés gól! Kamber hosszan indította a jobbszélen Holendert, aki remekül csavarta be a labdát, a középen érkező Pölöskei 10 méterről védhetetlenül fejelt a léc alá. 1-0

27’ Tili-toli a nyitrai 16-oson belül, aminek a végén Gazdag nagy lövést eresztett meg a jobbösszekötő helyéről, a labda alig ment a léc fölé.

41’ Kotrik, balról, éles szögből eresztett meg egy lövést Gróf kapujára, kapusunk könnyedén fogta a labdát.

45’ Vége az I. félidőnek.

Az első játékrész első tíz percében a vendégeknél volt többet a labda, majd a mieink fokozatosan átvették az irányítást. Gólunk élményszámba ment, és több szemre is tetszetős támadást vezettünk. Egygólos vezetésünk teljesen megérdemelt.

Supka Attila két helyen cserélt. Tömösvári és Bamba jött le, helyükre Nagy Gergő és Lukács állt be.

46’ Elkezdődött a II. félidő.

48’ Lukács beadásszerű lövését a nyitrai kapus bravúrral tolta ki a léc alól.

50’ Danilo emelte át a kapus fölött a labdát, csak pár centit tévedett.

55’ A csereként beállt Charizopolus eresztett meg egy nagy lövést 16 méterről, Gróf remek vetődéssel tolta ki a bal sarokból.

58’ Vadócz és Kukoc a pályán Pölöskei és Uzoma helyén.

60’ Kapust cserélnek a vendégek Niba helyett Sipos állt be.

65’ Ha az első gól parádés volt, akkor az fenomenális! Lukács szerzett labdát a térfelünkön Danilohoz passzolt, a brazil egy kötény után tette vissza Lukács elé, aki egyből passzolt a százszázalékos helyzetben lévő Nagy Gergő elé, az apró középpályás 11 méterről higgadtan lőtt a kapuba. 2-0.

67’ Újabb cserék. Holender és Danilo jött le, Cipf és Kovács Niko folytatja a játékot.

76' Gazdagot Májer váltja.

90' Vége a mérkőzésnek. Két parádés góllal megérdemelt győzelmet arattunk.

Bp. Honvéd – FC Nitra  2-0 (1-0)

Bozsik Stadion, 200 néző, vezeti: Jakab Géza (Varga Gábor, Tinnyei Zsolt).

Gól: Pölöskei, Nagy G.

BHFC: Gróf - Heffler, Kamber, Batik - Holender (Cipf), Gazdag, Fousseni (Nagy G.), Pölöskei (Vadócz), Uzoma (Kukoc) - Danilo (Kovács N.), Tömösvári (Lukács).

Vezetőedző: Supka Attila

Nitra: Hrosso – Niba, Krizan, Kóna, Fábry – Chovanec, Kotrik, Simonciic, Chobot – Taiwo, Kunik.