PMFC–Budapest Honvéd-MFA

Idegenben győzött Pisont István tavasszal még veretlen csapata

2019-03-23 14:53:00

Noha már két dobogóssal is találkozott tavasszal az NB III-ban szereplő Budapest Honvéd-MFA, az együttes még veretlen az idényben, s az ötödik helyről várta a 12. PMFC elleni idegenbeli mérkőzést – a találkozóról folyamatosan frissülő cikkünkben számolunk be.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés, az első félidőt a mieink kezdték.

2. perc: egy nagy bedobást követően alakult ki egy kisebb kavarodás a tizenhatosunkon belül. A labda Valkovszki elé került aki tizennégy méterről a kapu bal alsó sarka mellé lőtt.

8 perc: az elmúlt percekben kiegyenlített küzdelem folyt a pálya közepén.

10. perc: Darabont buktatását követően járt a szabadrúgás a pálya közepéről, a beívelést a kapus könnyedén lehúzta.

16. perc: Novák csúsztatását követően könnyedén helyzet alakulhatott volna ki, de a pécsi védelem résen volt.

18. perc: jobb szélről végezhettek el a pécsiek szabadrúgást. A beadást a Honvéd védelme először hatástalanította, majd a szélről újra beadhattak a hazaiak, de a próbálkozás veszélytelen volt.

20. perc: messze a kaputól, a bal oldalról végezhettünk el szabadrúgást, de a beadás nem volt veszélyes.

22. perc: Geiger kapott egy remek indítást, egészen a tizenhatoson belülre jutott a labdával, majd luftot rúgott.

24. perc: Darabont kapott sárga lapot.

26. perc: szemben a kapuval, 25 méterre harcolt ki szabadrúgást Novák, a szabadrúgás nem volt veszélytelen, egy védőn megpattan, így szöglet lett.

28. perc: egy visszagurítást követően tizennégy méterről próbálkozhattak a hazaik, de Berla nagy védéssel  hárítani tudott.

35.perc: egy szabálytalanságot követően, jó helyről végezhetett el szabadrúgást a Pécs. A lövés messzire elkerülte a kaput.

38. perc: Májer nagy szólójával jutottunk el az ellenfél tizenhatosáig, ahol úgy tűnt, hogy szerelni tudják a támadót, de visszapattant elé a labda, a próbálkozása azonban erőtlenül a kapu mellé szállt.

42. perc: A pálya közepéről végezhettünk el szabadrúgást, a beadás mindenki előtt elsuhant.

45. perc: a játékvezető lefújta az első játékrészt .

46. perc: elkezdődött a második félidő. Fujsz helyére Kesztyűs állt be.

47. perc: a jobb szélről érkező labdát Berla könnyedén húzta le.

51. perc: jobb oldalról végezhettünk el szabadrúgást, a beadás szögletre fejelték a védők.

52. perc: Gól! Markos lőtte a kapu bal oldalába a labdát tizenhárom méterről. 0–1

53. perc: ismét Markos volt a főszereplő, de ezúttal remek érzékkel szerelt a tizenhatoson belül.

55. perc: a tizenhatoson belüli kavarodás után a pécsiek elé került a labda, tizennégy méterről kapura is lőtt a támadó, de Berla szépen védett.

57. perc: Novák buktatásáért Erdős kapott sárga lapot.

61. perc: cserélt a hazai csapat. Koller helyére Péter érkezett.

63. perc: egy szép kontrát követően Májert buktatták a jobb szélen. A szabadrúgás megpattant egy védő fején, Kovács nagy vetődéssel tudott csak hárítani.

66. perc: egy rossz szabadrúgást követően Kesztyűs elé került a labda, aki méterekkel főlé bombázott.

71. perc: Kálmán helyére Kondor állt be.

73. perc: büntető a Pécsnek. Berla rossz ütemben jött ki a kapujából, és elhúzta a támadó lábát.

74. perc: Berla hatalmas bravúrral hárította a tizenegyest!

76. perc: Darabont szépen indította le Májert, aki 23 méterről gyengén a kapus kezébe rúgta a labdát.

79. perc: az ügyetlen felszabadítást követően szögletet rúghattak a hazaiak, de a beadást Berla magabiztosan lehúzta.

80. perc: Rózsahegyi állt be Simó helyére.

81. perc: Király állt be Novák helyére.

84. perc: bal szélről érkező beadásra Geiger remek ütembe érkezett, de fejese messze a kapu fölé szállt.

86. perc: Kónya kapott sárga lapot.

88. perc: Szeles állt be Darabont helyére.

89. perc: egy szép középre adás után Geiger fejelhetett ismét, de a bólintás méterekkel a kapu mellé ment.

92. perc: még egy hazai szögletre volt idő, a beadást Berla szépen lehúzta.

93. perc: sőt, még egy Honvéd-gólra is jut idő! Májer egyedül vihette a kapusra a labdát, majd a kimozduló kapuvédő mellett ügyesen tolta el, és tizenhat méterről az üres kapuba helyezte azt. 0–2

93. perc: Májer kapott sárga lapot.

94. perc:  a játékvezető lefújta a mérkőzést.

Pisont István: – Nagyot dolgozott a csapat mind a két félidőben, nagyon büszke vagyok rájuk. A pálya talaja nem nagyon engedte a kombinatív játékot, ezért kissé nehezebb dolgunk is volt, de legalább a szerencse a mi oldalunkon állt. Nagyon sokat futottunk, küzdöttünk, és ez meghozta az eredményt. Megérdemelt győzelmet arattunk.

NB III Közép csoport, 20. forduló

PMFC–Budapest Honvéd-MFA 0–2 (0–0)

Pécs, 250 néző

Vezette: Kovács Tamás (Illés T., Varga G.)

Gólszerző: Markos (52.), Májer (93.)

Pécs: Kovács B. – Futó, Kónya, Koller (Péter, 61.), Kálmán (Kondor, 71.), Fujsz (Kesztyűs, a szünetben), Varga T., Valkovszki, Erdős, Geiger, Romic

Vezetőedző: Vas László

Honvéd: Berla – Markos, Soltész, Simó (Rózsahegyi, 80.), Darabont (Szeles, 88.,), Májer, Pisont P, Dino, Nagy B., Bence, Novák R. (Király, 81.)

Vezetőedző: Pisont István

(fotó: PMFC – Laufer László/Dunántúli Napló)

A Bozsik Stadion bontásának újabb fázisa - kattintson a lejátszáshoz!