Royal Mouscron–Budapest Honvéd

Belga rivális ellen játsszuk a harmadik felkészülési mérkőzésünket

2019-07-01 18:07:00

Az osztrák Wattens és az orosz Zenit után a belga első osztályú Royal Mouscron ellen játszott felkészülést a Budapest Honvéd FC az ausztriai edzőtáborban, a találkozóra Neukirchen am Grossvenedigerben kerül sor – a mérkőzésről folyamatosan frissülő cikkünkben számolunk be.

Felkészülési mérkőzés

Royal Mousrcon (belga)–Budapest Honvéd FC 1–1 (0–0)

Neukirchen am Grossvenediger

Vezette: Hochstaffel (Sleger, Zeba – mindhárom osztrák)

Gólszerző: Gazdag (48. – tizengyesből), Antonov (54.)

Mouscron. 1. félidő: Vasic – De Medina, Godeau, Luzolo, Campins, Hocko, Boya, Dione, Bakic, Allagiu, Ippolito. 2. félidő: Butez – Sadiku, Dussenne, Luzolo – Kuzmanovic, Palmeri, Van Durman, Antonov – Spahin, Olinga, Osabutey

Vezetőedző: Bernd Hollerbach

Honvéd: Lefkovits (Berla, 87.) – Batik, Kamber, Kálnoki-Kis – Kovács N. (Belometti, 75.), Nagy G. (Heffler, 65.), Gazdag (Herjeczki, 82.), Hegedűs (Banó-Szabó, 51.), Kukoc (Uzoma, 61.) – Cipf (Lukács, 55.), Moutari (Májer, a szünetben)

Vezetőedző: Giuseppe Sannino

A találkozót kisebb sérülése miatt kihagyja Horváth András, és David N'Gog, míg Ivan Lovric betegség miatt hiányzik. Csatlakozott viszont a szakmai stábhoz Vlada Avramov kapusedző. Egész délután szakadt az eső, a mérkőzés kezdetére elállt, de mély talajú pályán kerül sor a meccsre.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés, a Honvéd feketében, a Mouscron pirosban lép pályára.

8. perc: Gazdag emelte be a labdát a védők mögé, Cipf elől azonban mentett a kifutó Vasic kapus.

10. perc: a jobb oldalról végezhetett el szögletet a Mouscron, védelmünk azonban felszabadított, a második sarokrúgást pedig Kukoc fejelte ki.

17. perc: Dione középre lőtt labdájára érkezett Allagiu, a jobb alsó sarokba tartó lövését azonban Nagy Gergő a kapufa segítségével hárította.

24. perc: Moutari száguldott el a jobb oldalon, középre passzol labdájáról centikkel maradt le Gazdag.

30. perc: egy jobb oldali beadást követően Batik mentett fejjel az érkező Dione elől.

38. perc: a Mouscron birtokolja többet a labdát a jó iramú mérkőzésen, csapatunk azonban fegyelmezetten védekezik, így nagyobb helyzet alig akadt eddig a rivális előtt.

41. perc: Nagy, Hegedűs, Gazdag volt a labda útja, utóbbi kiugratta a jobbösszekötő helyen elfutó Cipfet, aki csinált egy cselt befelé, lövése pedig az érkező Hegedűsön irányt változtatta ment fölé.

45. perc: a játékvezető lefújta az első félidőt.

46. perc: a Honvéd kezdte a második félidőt, Moutari helyett Májer folytatja.

47. perc: Kukoc végzett el szabadrúgást 30 méterről, erős, lapos lövése a sorfalról vágódott szögletre. A sarokrúgást szintén Kukoc végezte el, Cipf fejese pedig az egyik védő kezére pattant – tizenegyes!

48. perc: Vezet a Honvéd! A büntetőt Gazdag Dániel végezte el, és a balra vetődő kapus mellett a kapu jobb oldalába lőtte a labdát. 0–1

51. perc: Hegedűs helyett Banó-Szabó Bence lép pályára.

54. perc: 25 méterről végezhetett el szabadrúgást a Mouscron, amit a csereként beállt Anonov végzett el, és a sorfal felett a kapu jobb oldalába tekerte a labdát. 1–1

55. perc: Cipf helyett Lukács a pályán.

57. perc: a szintén csereként beálló Olinga lőtt távolról, a labda Batikról pattant szögletre.

61. perc: Kukoc helyett Uzoma lép pályára.

65. perc: Nagy Gergő helyett Heffler lép pályára.

73. perc: egy bal oldali beadást követően Batik, a másik oldalról érkező ívelést követően pedig Uzoma mentett fejjel, az ellentámadásból pedig Gazdag próbálta átemelni a kapust, aki ujjheggyel tolta szögletre a labdát.

75. perc: Kovács Nikolasz helyett Belometti lép pályára.

82. perc: Gazdag helyett Herjeczki lép pályára.

83. perc: Osabutey lőtt tizenhat méterről, a labda a felső léc felett hagyta el a játékteret.

85. perc: Banó-Szabó végezte el a Lukács buktatásáért megítélt szabadrúgást, a hosszú oldalra ívelt labdájára Kamber érkezett, de Butez hárította a fejest.

87. perc: Lefkovits helyett Berla a pályán.

90. perc: a játékvezető lefújta a mérkőzést.

A Bozsik Stadion bontásának újabb fázisa - kattintson a lejátszáshoz!