Sajtótájékoztató

Erik van der Meer: Nagyon észnél kell lennünk.

2017-07-22 22:32:05

Erik van der Meer: Rosszul kezdtük a mérkőzést, elkövettünk taktikai hibákat. Tudtuk, hogy az ellenfélnél Nono a csatárok mögött fog játszani, a játékosaiknak ezt kellett volna le reagálni. Szeretem, ha hátulról kihozzuk a labdát, amikor 4-4-2-ben játszik az ellenfél sokkal bátrabban kellene ezt megtenni. Ezt 4-5-ször csináltuk meg, ezt kell majd erőltetni a jövőben.  Nagy Geri kiállítása után mínusz 1-ben játszottunk, nehezebb volt belenyúlni taktikailag a meccsbe. Félidőben azt éreztem, hogy akár tíz emberrel is sikeresek lehetünk, és majdnem így is történt. Kabungu becserélése taktikailag bejött, két szép gólt rúgott a csapatunk. Az öt perc hosszabbítást túlzottnak érzem. A két pontot nem a játékvezető miatt veszítettük el, de azért sok apró hibával vezette a mérkőzést. Minket most mindenki meg akar verni, nagyon észnél kell lennünk. Tetszik a hozzáállás a munka morál és ha ezt meg tudjuk tölteni jó futballal, akkor előre tudunk lépni.

Bódog Tamás: A bajnok otthonában játszottunk szerencsés kimenetelű döntetlent, de azért van egy kis hiányérzetem. Bízom benne, hogy a játékosaimat jobban bosszantja a két pont elvesztése, mint engem. Volt egy ziccerünk 0–1 nél, amit, ha kihasználunk, akkor 0-2 és vége a mérkőzésnek, de nem így történt és ezután érthetetlen módon megzavarodtunk, amihez a Honvéd hozzáállása is kellett. Utána szenzációsan olyat küzdöttek, amit meg kell süvegelnem. Olyan hibákat csináltunk, olyan kapkodás jellemezte a játékunkat, hogy végül szerencsés körülmények között jött össze a döntetlen. Jobban kellett volna uralni a játéktér közepét, többet kellett volna a birtokolni a labdát, amikor többen voltunk.

Honvéd TV | Sajtótájékoztató  -  Budapest Honvéd - Ferencváros 1-3  -  2017.09.16. - kattintson a lejátszáshoz!