Sajtótájékoztató

Supka Attila: Nehézzé tettük magunknak.

2018-03-07 22:53:00

Supka Attila: – Ahogyan a siófoki mérkőzést, ezt is nehézzé tettük magunknak. Megvoltak a helyzeteink Siófokon és itt is, hogy az első félidőben, vagy a második félidő elején eldöntsük a továbbjutást. Siófokon a találkozó végén hibáztunk kettőt; ma is jött a hiba a végén és az ellenfél egyenlíteni tudott. Nem úgy játszottunk, ahogy elterveztük. Az elején a játékunk még rendben volt, volt 3-4 szituáció, amiből nagyobb előnyt szerezhettünk volna, de ehhez jobban kellett volna koncentrálnunk. Sajnos a cseréink sem sikerültek jól, nem lendített a játékunkon a váltás. A célunkat elértük, bejutottunk a következő körbe. Most van két napunk arra, hogy felfrissítsük csapatunkat a Vasas elleni bajnokira. Hétfőtől pedig készülünk a Debrecen elleni kupameccsre, ami nem lesz egyszerű történet. De ahogy a játékosok ma megtettek mindent a továbbjutásért, jövő szerdán is meg fognak tenni mindent. Gazdag Dani azért jött le, hogy pihentessük a hétvégi bajnoki előtt. A gólja szép egyéni teljesítmény volt, ezt kértük tőle, hogy induljon be mélységből. Gazdag Nagy Gerivel nagyon jól megoldotta a védekezést az első félidőben. De összességében nem vagyok elégedett a csapat védekezésével. A felkészülési meccseken nem követtünk el ilyen hibákat, mint például a Siófok elleni meccseken. A Ferencváros elleni mérkőzés után azt mondtam a játékosoknak, egy olyan támadása volt a Fradinak, amit felépítettek, ami góllal kecsegtető volt, az az a szituáció, amit Varga kihagyott a másik félidő elején. A többit mi ajándékoztuk a Ferencvárosnak. Sokat dolgozunk a védekezés javításán az edzéseken, de ez koncentráció kérdése, hogy ne kapjunk egyéni hibákból, pontrúgásokból gólokat. Most a legfontosabb, hogy győztünk, ezzel is tudjuk építeni magunkat a hétvégi meccsre, ami nagyon fontos meccs lesz. Bízom benne, hogy a Vasas ellen jó teljesítménnyel tudunk előrukkolni.

Varga Attila: – Először is szívből gratulálok a Kispest-Honvédnak a továbbjutáshoz! Ugyanabban a cipőben jártunk, mint a Honvéd, elmaradtak mérkőzéseink és erre az első félidő ráment nekünk is és a Honvédnak is. Ritmustalanok voltunk, nem találtuk saját játékunkat, és senkit sem akarok megsérteni, de a játékvezető sem állt a helyzet magaslatán. A mezőnyben nem kellett volna szétfújni a meccset, és akkor talán színvonalasabb lett volna az egész találkozó. A második félidőben azt a csapatot láttam, amelyik a felkészülés alatt megvalósította azt, amit gyakoroltunk végig. Párharc erősek voltunk, feljebb toltuk a védekezésünket, és ennek meglett az eredménye, még akkor is, ha csak öngólból tudtunk egyenlíteni. Bármilyen furcsa, de nem hiszek abban, hogy jelentős különbség lenne az első és a másodosztályú csapatok között. Úgy küldtem ki a csapatot a múltkor és most is, hogy nyerni akarunk és tovább akarunk jutni. Ez a harciszellem megvolt, a meccslabdák is megvoltak a hosszabbításhoz. Azt mondtam a fiúknak, hogy ez egy vállalható vereség volt. A Honvéd tábora megtapsolta a levonuló csapatomat, úgy gondolom, ez egy elismerés.

Búcsú a Bozsik stadiontól - kattintson a lejátszáshoz!