U16: Gólzápor a Népligetben

Ferencvárosi TC - Bp. Honvéd-MFA 0-4

2017-08-31 10:52:33

Szerdán kora délután a Népligetben pótolta az első fordulóból - csapatunk külföldi túrája miatt - elhalasztott párharcát a Ferencváros  és a Bp. Honvéd-MFA U16-os csapata. Két helyen változott a csapat összetétele a Videoton elleni tizenegyhez képest. Bónus Marcell és Katona Csongor helyett ezúttal Eördögh Andrást és Bocskay Bertalant jelölte a kezdőbe Farkas Tibor.

Remekül kezdtünk és már a 6. percben megszereztük a vezetést, László Dávid góljával. Továbbra is mi irányítottuk a játékot, gyakorlatilag az történt a pályán, amit mi akartunk. Helyzeteink is voltak, amelyek közül ebben a játékrészben még két gólt rúgtunk, Molnár Rajmund és Major Ernő révén.

A második félidőben kiegyenlítettebb lett a játék, komolyabb helyzetek nélkül. A találkozó hajrájában azért Molnár Rajmund még egyszer megzörgette a zöld-fehérek hálóját, kialakítva a 4-0-s győzelmünket. Csapatunk két győzelemmel, 6-1-es gólkülönbséggel, a szintén 6 pontos PAFC és DVSC-DLA  mellett a tabella élén áll.

Ferencvárosi TC - Bp. Honvéd-MFA  0-4 (0-3)

Népliget, füves edzőpálya. Vezette: Mihari Gergő  (Kulcsár Dániel és Biró Zsolt)

Gólszerzők:  László D. (6.),  Molnár R. (12.),  Major E. (32.),  Molnár R. (82.)

Bp. Honvéd-MFA: Dúzs - Buna, Horváth M., Földesi, Sikorszki - Kovács D. (Szecsődi 83.), Eördögh (Bónus 62.), Major  - Bocskay (Perlaki 62.),  Molnár R. (Fazekas 83.),  László D. (Csányi 83.).

Edző: Farkas Tibor

GÓLOK

6'  Egy gyengén visszapasszolt labdát szerzett meg szemfülesen László Dávid  majd értékesítette a helyzetet. 0-1

12'   László Dávid hozta helyzetbe Molnár Rajmundot, akinek nem volt nehéz kihasználnia a kínálkozó lehetőséget. 0-2

32'   Eördögh András remek labdát tálalt Major Ernőnek, középpályásunk nem is hibázott, a hosszú sarokba lőtte a labdát. 0-3

82'   Kovács Dominik remekül ugratta ki Molnár Rajmundot, aki kilépve a védők között lőtt a kapuba. 0-4

Farkas Tibor: - Rangadót játszottunk, úgy gondolom, hogy jól hangolódtunk a mérkőzésre, ennek megfelelően jó ritmusban kezdtünk. Az első félidőben mutatott játékunk, több mint biztató a jövőre nézve, hiszen három gólt is szereztünk ebben a játékrészben. Kifejezetten jól játszott a csapat.

- A Vidi ellen voltak gondok a védelemben, ma azonban a védelemmel együtt nagyszerűen mozgott a csapat.

- Igen, a labdakihozatalaink sokkal jobban működtek, jobban tudtuk felépíteni a játékunkat, ezáltal gördülékenyebb és veszélyesebb is volt a játékunk.