U17, U16: Kettős győzelem a Dunaszerdahely ellen

Szombaton az FK Senica csapatait fogadjuk.

2017-01-17 22:09:02

A hétvégi felkészülési meccsek után az U17 és az U16 kedden ismét pályára lépett. Az ellenfél az FC 1904 Dunaszerdahely korosztályos csapatai voltak. Az első találkozón az idősebbek nem várt nagyarányú győzelmet arattak, a másodikon jobban meg kellett izzadni a győzelemért. A vendégek U16-os csapatának másodedzőjeként eljött Budapestre Gögh Árpád is, aki 2000-es évek elején a Győr csapatában futballozott.

Az első mérkőzésen ugyan nehezen indult a gólgyártás, de aztán sok szép és főleg eredményesen befejezett akciót vezettünk, aminek fölényes győzelem lett a vége. Bár a kezdőcsapatban több változást is eszközölt Farkas Tibor, egy dolog nem változott, Cipf Dominik eredményessége, aki a szombati mesterhármasa után ismét háromszor talált az ellenfél kapujába. A nap legszebb gólja mindenesetre ezen a találkozón született, a 90. percben Soltész Dominik a jobboldali 16-os sarkáról mesterien eltalált ballábas lövése nyomán a labda a felső lécről pattant a hálóba.
   Az U16-os csapatok találkozója már sokkal szorosabb volt, mind játékban, mind eredményben. Jó iram jellemezte végig a találkozót, nem unatkoztunk a 2x40 perces összecsapás során. László Dávid ismét gólt szerzett, Szabó Dominik pedig az utolsó percben szerzett találatával bebiztosította a győzelmet.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS

BP.HONVÉD-MFA U17 - FC DAC 1904 DUNASZERDAHELY U17  7-0 (2-0)

Bozsik stadion, műfüves pálya
Vezette: Szuhodovszki Dávid  (Gerstmayer Péter és Sudicky Bálint)

Gólszerzők: Cipf D. (3),  Greksa (11-ből),  Irimiás,  Király O.,  Soltész D.

BP.HONVÉD-MFA: Schritt- Sebestyén, Markos, Csaba D., Kalmár S. -Soltész I. - Király O., Irimiás - Nagy K., Greksa, Cipf D.   Edző: Farkas Tibor

Játszottak még: Karcagi (kapus), Horváth R., Szeles, Barta, Nagy B., Soltész D.

BP.HONVÉD-MFA U16 - FC DAC 1904 DUNASZERDAHELY U16   2-0  (1-0)     (2X 40 PERC)

Vezette: Sudicky Bálint  (Szuhodovszki Dávid és Gerstmayer Péter)

Gólszerzől: LÁSZLÓ D. (13'),  SZABÓ D. (80')

BP.HONVÉD-MFA: Kemenes -  Fehér A., Juhász Zs., Zubán  - Constantino, Kóródi, Kecskeméti, Tóth R. - Tóth P., Szabó D., László D.     Edző: Somogyi Krisztián

Játszottak még: Dúzs (kapus), Májer P., Zvara, Asztalos, Vizi

Szombaton a szlovákiai FK Senica U17-es és U16-os csapatai jönnek a Bozsik Stadionba. A mérkőzések kezdési időpontja 12 és 14 óra.