U17: Ulbert Renátó bemutatkozott!

Fölényes győzelmet aratott a Honvéd-MFA együttese

2019-04-22 14:41:00

Az első nagy pillanat a 77., a második a 86. percben jött el Ulbert Renátó számára a Budapest Honvéd-MFA–Ferencvárosi TC mérkőzésen.

Előbb U15-ös játékosként léphetett pályára az U17-es csapatban, kilenc perccel később pedig már gólt is szerzett, amikor a szintén csereként szereplő Molnár Rajmund pazar indítására remekül lépett ki a védők mögül, és higgadtan kicselezve a kapust, állította be az 5-1-es végeredményt.

Persze Ulbert Renátó remek góljáig is történt egy, s más a rangadón: többek között olyan futballt láttunk a mieink részéről, ami méltó egy csapathoz, amely 12 pontos előnnyel vezeti a bajnokságot, és hatalmas lépésekkel halad a bajnoki cím felé.

Együttesünk végig koncentráltan – a kapott gólon kívül nem volt momentuma a vendégcsapatnak–, remekül játszott, működtek a beindulások, mindig volt üres ember, a középpályássorunk nagyszerűen szolgálta ki a csatárokat, a Bocskay Bertalan, Kocsis Dominik, Németh Barna hármas pedig egymást múlta felül.

Az első játékrészben a három gólon kívül számtalan helyzetet alakítottunk ki, kapufát is lőttünk, a szépszámú nézősereg örömfocit láthatott a Honvéd részéről. A második félidőben is fölényben futballoztunk, a végén pedig jött Ulbert Renátó, aki május 5-én lesz csak 15 éves.

A fölényes győzelmet arató együttesünk 12 ponttal vezeti a bajnokságot, amelyből már csak öt forduló van hátra.

(M. J.)

U17-ES BAJNOKSÁG, 23. FORDULÓ

Budapest Honvéd-MFA–Ferencvárosi TC 5–1 (3–0)

Honvéd-MFA utánpótlásközpont

Vezette: Nagy Attilla (Juhász L., Rabi J.)

Gólszerző: Németh B. (6.), Bocskay B. (32., 41.), Szabó A. (50.,), Ulbert (86.), ill. Katona B. (65.)

Honvéd-MFA: Megyeri – Buna (Kovács D., 69.), Fazekas, Horváth M, Sikorszki – Szabó A. – Bocskay, Eördögh – Bónus (Molnár R., 69.) – Kocsis D. (Ulbert, 77.), Németh B. (Csányi 69.)

Vezetőedző: Farkas Tibor

Gólok

6. perc: gyorsan végeztünk el egy szabadrúgást a jobb oldalon, Bocskay indította Bunát, aki félmagasan középre lőtte a labdát, melyet Németh Barna 5 méterről belsővel lőtt a kapuba. 1–0

32. perc: Németh Barna emelt a védelem mögé belépő Bocskay Bertalan elé, középpályásunk felnézett, és 16 méterről a kapus felett a kapuba emelte a labdát. 2–0

41. perc: ismét Németh Barna volt a feladó, passza után Bocskay Bertalan 16 méterről lőtte a labdát a kapuba. 3–0

50. perc: szabadrúgáshoz jutottunk a bal oldalon, 5 méterre az alapvonaltól. Bocskay lőtte a labdát a kapu elé, Szabó Alex a rövidre érkezve, az ötös sarkáról, bal belsővel lőtt a kapu jobb oldalába. 4–0

65. perc: a tizenhatosunk környékén csak néztük, hogy passzolgatnak a zöld-fehérek, senki nem lépett ki a labdára, így az Katona Bálint elé került, aki középről, 19 méterről, ballal bombázott a bal alsó sarokba. 4–1

86. perc: Molnár Rajmund még a mi térfelünkön három vendégjátékos között vitte el a labdát, majd remek ütempasszal indította a nagyon jó érzékkel meginduló Ulbert Renátót, 15 éves cserejátékosunk rutinosan elvitte a kapus mellett a labdát, és 8 méterről, higgadtan passzolt az üres kapuba. 5–1

Farkas Tibor: – A játékunk minősége jó volt, a több hete gyakorolt dolgok szépen működtek, és a játék ritmusa is megfelelő volt. Az öt rúgott gól mellett még számos lehetőséget kidolgoztunk, tehát a támadójátékunk jól működött, s bár a kapott gólt kellő figyelemmel elkerülhettük volna, szó sincs arról, hogy elégedetlen lennék, hiszen a csapat jól teljesített.  Ezzel a győzelemmel valóban nagy lépést tettünk a bajnoki cím megszerzése felé, de most egy héten belül 3 mérkőzést játszunk, nagyon oda kell figyelnünk, hogyan forgatjuk a játékosokat, mert kevesen vagyunk, minden meccsen frissnek kell lenni. Ulbert Renátóra a saját korosztályában is várnak fontos meccsek, de én is örömmel számítok a fiatalokra, most az U15-ös korosztályból érkezett tehetség, aki valóban szépen mutatkozott be.

A Bozsik Stadion bontásának újabb fázisa - kattintson a lejátszáshoz!