U19: megvan a második is!

Az FTC után a Győrt is legyőzte a Honvéd-MFA korosztályos csapata

2018-10-25 09:25:00

A szombati Ferencváros elleni idegenbeli győzelem után, ezúttal is zöld-fehér csapat, az ETO FC Győr ellen lépett pályára a Budapest Honvéd-MFA U19-es csapata. A borongós idő és az eső nem akadályozta meg a csapatokat abban, hogy végig jó iramú, lüktető mérkőzést játszanak.

Kiegyenlített játékot hozott az első húsz perc, mindkét gárda kreatív focit próbált játszani, s mindkét kapu előtt adódtak helyzetek. A 21. percben László Dávid fejesét fogta Gaszner Máté, míg a 23. percben Schritt Martin védte Márton Adrián gólba tartó labdáját. A 39. percben Nnamemka lőtt 14 méterről mellé, három perccel későbbpedig Szentes Dávid próbálkozása ment mellé. Aztán szinte a lefújás pillanatában Tóth Roland remek egéyni megmozdulása révén megszereztük a vezetést!

A második félidőben már mi irányítottuk a játékot, ami helyzetekben és gólokban is megmutatkozott. A legnagyobb lehetőség az 58. percben maradt ki, amikor Schritt Martin hosszú kirúgása után Greksa Bence László Dávid elé sarkalta a labdát, de csatárunk ziccerben lőtte a labdát a bal kapufa mellé. A hajrában viszont már a gólok is megérkeztek, a végeredményt a csereként beálló Hajnal Gergely állította be, aki a Fradi ellen is csereként beszállva volt eredményes.

A szombaton az első sikerét megszerző Honvéd-MFA begyűjtötte szezonbeli második győzelmét is, a csapat a hatodik helyre lépett előre a tabellán, szombaton pedig az MTK-t fogadja a Bozsik Stadionban.

U19-ES BAJNOKSÁG, 7. FORDULÓ

Budapest Honvéd-MFA–ETO FC Győr 3–0 (1–0)

Bozsik Stadion, füves edzőpálya

Vezette: Varga G. (Gordos, Bozó)

Gólszerző: Jakab G. (45. – öngól), Greksa B. (75.), Hajnal G. (87.)

HONVÉD: Schritt – Soltész D. (Hajnal 86.), Szendrei, Kóródi (Greksa 46.), Borovsky, László D., Markos (Horváth M. 88.), Csaba D., Tóth R. (Szabó A. 88.), Irimiás (Juhász Zs. 78.), Zvara

Vezetőedző: Simon Miklós

Gólok

45.: Tóth Roland megindult a bal oldalon, három vendégvédőt is becsapott, majd az alapvonalról a kapu elé lőtte a labdát, melyet a győriek védője, Jakab Gábor, az ötösről saját kapujába lőtt. 1–0

75.: László Dávid remek testcsellel csapta be őrzőjét a felezővonalnál, és balról a középen beinduló Greksa Bencéhez emelte a labdát, aki a védőjét megelőzve elvitte a kapus mellett és 11 méterről az üres kapuba passzolta azt. 2–0

87.: Az egy perce pályán lévő Hajnal Gergely, Borovsky Dániel pazar, 40 méteres indítására startolt, és a kapujából kifutó Gaszner Mátét megelőzve, 17 méterről lőtte kapuba a labdát. 3–0

Simon Miklós: – A második félidőben az egyik leggyengébb játékunkat produkáltuk, de szívvel-lélekkel mentek a srácok és ez elég volt ahhoz, hogy megnyerjük a mérkőzést. 1–0-ás vezetés után a második félidőben ránk jött egy kicsit a Győr, döntenünk kellett, hogy beállunk védekezni, vagy kockáztatunk, és hagyunk fent támadókat. Ez bejött, mert a kontrákból tudtunk eredményesek lenni, végül akár több góllal is nyerhettünk volna. A Győr nagyon jó csapat, meccseiken dominálnak, jó játékosaik vannak, nagyon fontos győzelmet arattunk.