U19: sikeres visszavágás

Öt gólt lőve győzte le a DVTK-t a Honvéd-MFA

2018-11-19 17:26:37

Azt a DVTK-t fogadtuk az U19-es bajnokságban, amelytől szeptember 29-én Diósgyőrben 1–0-ás vereséget szenvedtünk. Itt volt tehát az alkalom, hogy visszavágjunk. Győzelmi reményeinket táplálta, hogy azóta lejátszott öt mérkőzésből, Simon Miklós fiai négy alkalommal nyertek és egyszer döntetlent értek el, míg ellenfelünk az utolsó helyen állt a sorban.

A vendégek nem álltak be védekezni, hanem felvállalták a bátor támadójátékot, így érdekes, ugyanakkor izgalmas mérkőzés kerekedett a találkozóból, legalább is az első negyedóra végéig. A 15. percben megszereztük a vezetést Csörgő Viktor révén, de igazából nem sokáig örülhettünk ennek, mert 9 perc múlva, egy védelmi megingásunkat kihasználva egyenlítettek a diósgyőriek. A félidő hajrájában Greksa Bence és Soltész Dominik találataival kétgólos előnyre tettünk szert.

Lendületesen kezdtük a második játékrészt, és két perc alatt két gólt lőve igazából lezártuk a mérkőzést, a vendégeknek már csak egy tizenegyesgólra futottak. Győzelmével a Honvéd fellépett a tabella harmadik helyére.

U19-ES BAJNOKSÁG, 13. FORDULÓ

Budapest Honvéd-MFA–DVTK 5–2 (3–1)

Bozsik Stadion

Vezette: Szűcs László (Forgács, Prezenszki)

Gólszerző: Csörgő (15.), Greksa (31.), Soltész (39., 64.), Hajnal (63.), ill. Bartalis (24.), Budaházi (76.)

Honvéd: Takács J. – Soltész D., Kóródi (Hajnal 46.), Szeles (Juhász Zs. 67.), Borovsky (Adayilo 46.), Greksa, Csörgő,Tóth R. (Constantino 77.), Irimiás (Fogarassy 67.), Zvara Szabó A.

Vezetőedző: Simon Miklós

Gólok

15.: Soltész ívelt a kapu elé egy szabadrúgást és az ide-oda pattogó labdát Csörgő Viktor 2 méterről lőtte a DVTK kapujába. 1–0

24.: Bartalis Bence vezette keresztbe a labdát a 16-os vonalunkon, majd szemben a kapuval lövésre szánta el magát, a labda a lábak között a meglepett és későn vetődő Takács kezei mellett a kapu jobb oldalában kötött ki. 1–1

31.: Szabó Alex passzát követően Greksa Bence átvette a labdát, lefordult védőjéről, és két lépés után, mintegy 18 méterről, ballal a bal sarokba lőtte. 2–1

39.: Soltész remekül indította Greksát, akit a büntetőterületen belül buktattak, 11-es! A büntetőt Soltész Dominik nagy erővel lőtte a bal felső sarokba. 3–1

63.: Hajnal Gergely elé került a labda, cserecsatárunk nem sokat teketóriázott, 13 méterről nagy erővel a jobb felső sarokba bombázta. 4–1

64.: Soltész Dominik 17 méterről fél magasan lőtt kapura, a jól eltalált labda bombaként vágódott a kapu bal oldalába. 5–1

76.: Erdősi Dominik került gólhelyzetbe a kapunk előtt, akit buktattunk, ez is büntető! A 11-est Budaházi Levente magabiztosan értékesítette. 5–2

Simon Miklós: – Nem éreztem, hogy jól játszottunk volna, sok buta hibát követtünk el, amit szerencsére az ellenfél nem tudott megbüntetni. A két kapott gól nagyon sok, pláne úgy, hogy ezeket mi hoztuk össze, ezzel nem vagyok elégedett. Ami az öt lőtt gólt illeti, szép támadásokból, szép gólokat szereztünk. Szerencsére a támadószekciónk kezd magára találni, van önbizalmunk, jó állapotban vannak a játékosok, és rúghattunk volna még gólokat. Ami a beszálló játékosokat illet, mindig azt mondtam, hogy nekünk nincsenek cserejátékosaink, olyan vannak, akik elkezdik a meccset és olyanok, akiknek változást kell hozni a mérkőzésbe. Ez eddig jól működött, és ez egy csapat életében nagyon fontos.