U19: zsinórban a 11. siker

A Győrben aratott győzelemmel zárta a szezont a Honvéd-MFA együttese

2019-06-03 13:57:00

Győzelemre és egy fantasztikus tavasz lezárására készült Győrben az U19-es csapatunk, hiszen a találkozót megelőzően a gárda 2019-ben 13 mérkőzésen 11 győzelmet és két döntetlent jegyzett, ráadásul 10 mérkőzéses sikersorozattal érkezett a meccsre.

A kaput ezúttal Schritt Martin védte, és a kispadon foglalt helyet Bartha Botond, az U16-os csapatunk játékosa, aki ezen a mérkőzésen debütálhatott Simon Miklós csapatában, ahol remek teljesítménnyel és góllal mutatkozott be. A Honvéd 3–1-re nyert, így sorozatban aratott 11 győzelemmel zárta le az ezüstérmet hozó szezont.

(M. J.)

U19-ES BAJNOKSÁG, 28. (UTOLSÓ) FORDULÓ

ETO FC Győr–Budapest Honvéd-MFA 1–3 (0–2)

Győr, ETO Park

Vezette: Miráki Gábor (Szabó R., Bábszki G.)

Gólszerző: Sipőcz (84.), ill. Szabó T. (10. – öngól), Csörgő (44.), Bartha B. (89.)

Honvéd: Schritt – Komiszár (Greksa, 70.), Hajnal (Bartha B., a szünetben), Szeles (Kóródi, 63.), Juhász Zs, Cipf D. (Irimiás, 56.), Constantino (Borovsky, 63.), Markos, Adayilo, Csörgő, Zvara

Vezetőedző:Simon Miklós

Gólok

10. perc: Komiszár Kristóf tört be a hazaiak tizenhatosára, majd középre lőtte a labdát, amelyet a rövid oldalon helyezkedő Szabó Tamás olyan szerencsétlenül talált el, hogy az a saját kapujában kötött ki. Öngól. 0–1

44. perc: a kezdőkörből a kapu elé ívelt labdát Csörgő Viktor 7 méterről fejelte a léc alá 0–2

84. perc: labdát vesztettünk a középpályán, amely Sipőcz Bence elé került, a hazaiak játékosa 20 méterről célozta meg a kaput és a labda védhetetlenül vágódott a kapuba. 1–2

89. perc: Egy forgatást követően Bartha Botond elé pattant a labda, az U19-ben ezúttal debütáló 16 éves játékosunknak nem remegett meg a lába, és laposan a kapuba lőtt. 1–3

Simon Miklós: – Nehéz meccset játszottunk egy nagyon jó erőkből álló, több NBII-es visszajátszóval pályára lépő Győr ellen, de sikerült simán nyernünk. A pálya sajnos nem volt alkalmas a kombinatív játékra, de készültünk erre, és sikerült ezt kiküszöbölnünk. Mindenképpen szeretném megemlíteni a 2003-as születésű, U16-osként bemutatkozó Bartha Botondot, aki nemcsak pályára lépett és nagyon jó teljesítményt nyújtott, hanem gólt is szerzett. Ez is mutatja akadémiánk erejét, illetve az itt dolgozó edzők a lehetőségeit, hogy bátran nyúlhatunk bárkihez, mert minden szinten megállják a srácok a helyüket. Ezt mutatja az ezüstérem is. Emberfelettit nyújtottak a srácok a tavaszi szezonban, a fordulópontokból mindig mi jöttünk ki jó, amiért nagyon sokat tettek a fiúk, és nyilván a szerencse is kellett. A nehezebb helyzetekben jól védekeztünk, amit pedig ment a játék, akkor szép gólokat rúgtunk. Mentálisan nagyon sokat erősödött a csapat. Évek óta jellemzi a Honvédot és az akadémiát az összefogás, ami most is nagyon fontosnak bizonyult, nemcsak eredményesek voltunk, hanem mindenki egy célért dolgozott, segítettük egymást, és nagyon remélem, ez a jövőben is így lesz, mert ebben van az erőnk.

A Bozsik Stadion bontásának újabb fázisa - kattintson a lejátszáshoz!