Vác - Bp. Honvéd 0:2

2009-10-07 14:43:37

A hamarosan kezdődő Magyar Kupa mérkőzésről is online közvetítésben számolunk be.+

Sárga lap: Gulyás 58' , Króner 80' , Albert 87'

Dunakanyar-Vác: Horváth G. - Króner, Benke, Tányéros, Hegedűs Cs. - Rusvay, Vén, Gulyás G., Fekete L. (Rob) - Langó (Papp) , Andrejcsik (Albert)
Edző: Szabados György

Bp. Honvéd: Németh - Takács , Cséke , Botis , Diego - Nagy Z. ( Abraham ) , Macko ( Moreira ), Hidi , Hajdú - Hrepka ( Palásthy ), Bajner
Vezető edző: Sisa Tibor

1. perc: A hazaiak kezdték a mérkőzést.
5. perc: Hajdú ment el gyönyörűen a bal oldalon, beadása azonban laposra sikeredett, így a védők kivágták a labdát.
10. perc: Jobbára a váci térfélen folyik a játék, de helyzetet eddig még nem sikerült kialakítanunk.
14. perc: Vezetünk! Nagy Zoltán szerzett meg ügyesen egy elveszettnek tűnt labdát, beadását Bajner rúgta a váci hálóba 11 méterről. 0 : 1!
18. perc: Hrepka kapott egy remek labdát, hatalmas lövése azonban a felső lécen csattant.
26. perc: Hajdú szerzett labdát a bal oldalon, beadta a 16oson belülre Hrepkának, aki elől az utolsó pillanatban szögletre mentettek a védők.
27. perc: A szögletet Nagy Zoltán fejelte kapura, ezt azonban hatalmas bravúrral a léc fölé tolta a kapus.
42. perc: Bajner lőtt kapura , lövését blokkolták a védők, a kipattanót Hajdú 14 méterről fölé bombázta.
45. perc: Nem hosszabbított a játékvezető, vége az első félidőnek.

Sokkal többet birtokoltuk a labdát az első játékrészben, általában a váci térfélen pattog a labda. A hazaiak csak néha- néha tudnak átjönni a térfelünkre,a kapunkra pedig teljesen veszélytelenek.
Nekünk több helyzetünk is volt, ebből sikerült egyet kihasználnunk még az első negyed óra végén.
Maradjanak velünk, hamarosan folytatjuk a második félidővel.

46. perc: Mi kezdtük a második játékrészt. Lango helyett Papp jött ki a folytatásra a váciaknál.
55. perc: Hrepka a 16oson belül passzolt Nagynak a jobb oldalra, aki 12 méterről, kissé kisodródva lőtt kapura, lövését azonban nagy bravúrral védte a váci portás.
58. perc: Gulyás 19 méterre a kaputól buktatta Hrepkát; megkapta a mérkőzés első sárga lapját.
59. perc: A szabadrúgást Hajdú a sorfalba lőtte.
63. perc: Mindkét mester cserélt; nálunk Abraham lépett a pályára a nagyon hasznosan játszó Nagy Zoltánt váltva, míg a hazaiaknál Andrejcsik jött le, és Albert állt be.
64. perc: Egy kapu előtti kavarodásban Cséke fejelt kapura szorongatott helyzetben, kapus fogta a nem túl erős labdát. Az eset után Cséke lent maradt, ápolni kellett.
66. perc: Abraham jobb oldali beadása centikkel suhant el a berobbanó Hajdú lába előtt.
67. perc: A váci edző kihasználta a harmadik cserelehetőségét is, Fekete helyett Rob állt be a hazaiaknál.
69. perc: Diego végezhetett el egy szabadrúgást a bal oldalról, a keményen belőtt labdát Cséke fejjel megcsúsztatta, ami centikkel a léc fölött szállt el.
77. perc: Moreira állt be Macko helyére.
80. perc: Hajdút buktatta Króner a 16os sarkánál, sárga lapot kapott.
81. perc: Egy kapu előtti kavarodásban Bajnerhez került a labda, mellel levette, majd 7 méterről a léc alá bombázott. 0 : 2
85. perc: Palásthy állt be Hrepka helyére.
86. perc: Palásthy passzolt Moreirához, aki 11 méterről a jobb kapufa mellé gurított.
87. perc: Albert kapott sárga lapot.
89. perc: Diego ment el gyönyörűen a bal oldalon, beadásából Bajner fejelt kapu fölé 5 méterről.
90. perc. Palásthy indult meg a váci térfélen ügyesen szlalomozva a védők között, 14 méteres lövését azonban nagy bravúrral fogta meg a váci kapus.
91. perc: Vége a mérkőzésnek.

A második félidőben is nagy fölényben játszottunk, sok helyzetet tudtunk kialakítani, amelyekből egyet sikerült értékesíteni, így megdupláztuk az első játékrész előnyét.
A továbbjutásunk nem forgott veszélyben, a másodosztályú ellenfelünk támadásban nagyon keveset mutatott a mai délutánon. Nagyobb is lehetett volna a különbség, de vagy a kapus védett nagyszerűen, vagy a támadóink tévedtek pár centit.
Összességében teljesen megérdemelt a továbbjutásunk a Magyar Kupa következő körébe, amelynek nyilvános sorsolására október 9-én, pénteken 11 órakor kerül sor az MLSZ székházában.

Head Coach: Tibor Sisa

1. min: The home team licked off.
5. min: Hajdú took off on the left flank, but the defense cleared away his low cross.
10. min: Most of the action is taking place on Vac’s end however we haven’t been able to put chances together.
14. min: We’re leading! Zoltán Nagy gathered up a lost ball, crossed it to Bajner, who scored from 11 meters out. 0 : 1!
18. min: Hrepka got a great pass, but his hard shot hit the crossbar.
26. min: Hajdú took the ball down the left side, crossed it to Hrepka inside the 16 meter line, but the defense cleared the ball over the endline in the last second.
27. min: Zoltán Nagy headed the corner kick toward the goal, but the goalie made a tremendous save and pushed the ball over the crossbar.
42. min: Bajner took a shot, but the defense blocked his shot, the ball bounced to Hajdú, but his shot from14 meters out sailed over the goal.
45. min: No additional time, the first half is over.

We’re controlling the game and the ball is on Vac’s side most of the time. The home team rarely crosses the midfield without any danger to our goal. We’ve had numerous chances and we were able to capitalize on one before the first 15 minutes.

Stay with us, we’ll be back shortly.

46. min: We kicked off the second half. Papp came in for Lango for Vac.
55. min: Hrepka passed inside the penalty box to Nagy on the right side, but his shot from 12 meters away was saved by the goalie.
58. min: Gulyás tripped Hrepka 19 meters away from the goal and received the game’s first yellow card.
59. min: Hajdu’s shot hit the wall.
63. min: Both coaches substituted; for us Abraham came on for Zoltán Nagy váltva, and for the home team Albert came in forAndrejcsik.
64. min: Cséke’s header from the front of the goal was saved without any trouble. After the header Cséke needed some medical attention.
66. min: Abraham’s cross from the right side barely missed Hajdú .
67. min: Váci made its third substitution. Rob came in for Fekete.
69. min: Diego took a free kick from the left side toward Cséke, but his header barely sailed over the crossbar.
77. min: Moreira came in for Macko.
80. min: Hajdút was tripped by Króner near the penalty box and got a yellow card for it.
81. min: Bajner gathered up the ball near the goalmouth and his shot from 7 meters out found the back of the net. 0 : 2
85. min: Palásthy came in for Hrepka.
86. min: Palásthy found Moreira about 11 meters away from the goal, but his shot went wide.
87. min: Albert got a yellow card.
89. min: Diego dribbled down the left side and crossed to Bajner, whose header from 5 meters out sailed wide.
90. min. Palásthy dribbled inside Vac’s half between several defenders, took a hard shot from 14 meters away, but the goalie made a tremendous save.
91. min: Game over.

We controlled the game in the second half, had lots of opportunitites and were able to score once, therefore doubling our lead. Our advancement to the next round was never in jeopardy, since the second tier team had very few chances this afternoon. The final score could have been more lopsided, but either their goalie made a great save, or our shots missed by a few centimeters. In the end, we deserved to make it through the next round of the Hungarian Cup. The drawing for the next round will be on Friday, October 9th at 11 AM in the offices of MLSZ.

Honvéd TV | King: Eppel figyeljen - kattintson a lejátszáshoz!