Honvéd-ünnep Újpesten

2007-ben tizenegyesekkel győztünk a DVSC elleni fináléban

2019-05-22 11:55:00

Tíz év után szerepelhet újra a Magyar Kupa döntőjében a Budapest Honvéd FC, amely május 25-én, szombaton 19:30 órától a Groupama Arénában lép pályára a Mol Vidi FC ellen. A döntőig tartó időszakban minden nap beszámolunk egy-egy érdekességről a Honvéd és a kupa történelme kapcsán, illetve felelevenítjük az eddigi hét kupasikert – következzen a hatodik, a 2007-es kupagyőzelem története.

A Magyar Kupa sorsa újra egy mérkőzésen dőlt el, a 2006–2007-es finálé helyszíne pedig a Szusza Ferenc Stadion volt. A Honvéd ellenfele a kor sztárcsapata a Debreceni VSC volt.

A piros-feketék jól kezdtek, az első félidőben a debreceniek fölé kerekedtek, és a 28. percben Ivancsics Gellért révén a vezetést is megszerezték. Szünet után a Loki nagyobb sebességre kapcsolt a 70. percben Zsolnai kiegyenlítette a hajdúságiak hátrányát. Mivel több gól nem esett a rendes játékidőben jöhetett a hosszabbítás.

Rosszul kezdtük a ráadást, ugyanis Pomper a 97. percben buktatta Zsolnait a 16-oson belül, Bede játékvezető büntetőt ítélt és kiállította a Honvéd játékosát. A 11-est Sidibe értékesítette, így a Loki került előnybe. A Honvéd nem adta fel a meccset, az erőfeszítéseket a 105. percben siker koronázta, a csereként beállt Koós Gábort buktatták a 16-oson belül, a megítélt 11-est Szabó Tibor értékesítette, a vétkes Bírót kiállította a játékvezető. A hosszabbításban több gól nem esett, így jöhettek a tizenegyesek.

A szétlövést a Honvéd kezdte. Ivancsics belőtte, a debreceni Komlósi a lécet találta el, előny a Honvédnál. A következő párosításban Genito és Sidibe is betalált. A harmadik körben Ndjodo és Kiss Zoltán is hibázott. Következett Szabó Tibor és Zsolnai Róbert, a kispesti berúgta, a debreceni viszont kapufára lőtte a 11-est, így a kupát története során hatodszor nyerte meg a Honvéd!

2007.05.09. SZERDA, MAGYAR KUPA, DÖNTŐ

DVSC-TEVA–Budapest Honvéd 2–2 (0–1, 1–1, 1–2) – tizenegyesekkel 1–3

Szusza Ferenc Stadion 6880 néző

Vezette: Bede Ferenc (Tompos, Szalai)

Gólszerző:  Zsolnai (70.), Sidibe (97. – tizenegyesből), ill. Ivancsics (28.), Szabó T. (105. – tizenegyesből)

Kiállítva: Pomper (97.), Bíró P. (113.)

DVSC: Balogh – Bernáth (Bíró P., 46.), Komlósi, Mészáros, Leandro – Kiss Z., Tulio (Sándor T., 46.), Vukmir, Dzsudzsák – Tchana (Zsolnai, 62.), Sidibe

Vezetőedző: Miroslav Beránek

BHFC: Tóth I. – Schindler, Pomper, Smiljanic, Vincze Z. – Ivancsics, Szabó T., Benjamin, Dobos (Genito, 91.) – Abraham (Ndjodo,  55.), Hercegfalvi (Koós, 79.).

Vezetőedző: Supka Attila

MINDEN, amit a kupadöntőről tudni érdemes:

Jegyvásárlás: interneten keresztül meccsjegy.mlsz.hu oldalon, személyesen a TEX irodákban, továbbá az Új Hidegkuti Nándor Stadionban, az elővétel időpontjáról pedig a honlapunkon lehet tájékozódni.

Szektorok: az MLSZ döntése alapján a B2–C4 szektorokban foglalhatnak helyet a szurkolóink, a Honvéd-tábor helye pedig a B2, B3, C1 szektorokban lesz majd, így a szurkolók arra kérnek mindenkit, hogy aki a táborból szeretné kupagyőzelembe hajszolni a csapatot, az ide váltsa meg a belépőjét.

Jegyárak: A B2–C2 szektorokba 2500, míg a C3–C4 szektorokban 3500 forintba kerülnek a belépők. A jegyvásárláshoz klubkártya nem, személyes azonosításra alkalmas igazolvány azonban szükséges, s a rendezők kérik a szurkolókat, hogy az igazolvány a mérkőzésen is legyen náluk, a beléptetésnél ugyanis ellenőrizhetek ezt.

Szurkolói informácók: a tábor közös találkozót és vonulást is szervez a fináléra, erről ITT lehet bővebb információkat találni. A találkozó helyszíne a Bálna lesz, időpontja május 25., szombat 12:00 óra, és a szurkolók 17:00 órakor indulnak a Groupama Arénához. A szervezők kérik az autóval érkező drukkereket, hogy a Népligetben, illetve Szent László Kórház és környékén parkoljanak, amennyiben viszont van rá mód, a tömegközlekedést részesítsék előnyben.